Video reportažas iš Dainiaus Liškevičiaus parodos „KATARSIS“ atidarymo

2011 m. kovo 27 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Praėjusį  pirmadienį, kovo 21 d.,  Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44/ Latako g. 2, Vilnius) vyko Dainiaus Liškevičiaus parodos „KATARSIS“ atidarymas. Jo metu menininkas atliko performansą – vaikštinėdamas po parodos erdvę ir neatsakinėdamas į (net ir itin svarbių) žiūrovų užduodamus klausimus, Liškevičius įkūnijo susimąsčiusio intraverto genijaus-menininko prototipą.

Parodoje eksponuojami kūriniai toliau plėtoja šią – stereotipų mene ir menininko suvokime – temą (apie tai byloja ir pats parodos pavadinimas). Menininkas žaidžia modernizmo – nesąmongo kūrybinio gesto, atsitiktinumo, rankos gesto nepakartojamumo – ir konceptualizmo – pramoniniu idėjos išpildymu, šaltos logikos – klišėmis. Video performanse „La caricature“, rodytame praėjusių metų pavasarį Fluxus ministerijoje vykusiose atvirose LTMKS studijose, Liškevičius savitai at/perkuria sename „Šluotos“ žurnale rastą karikatūrą apie prie molberto besikankinantį dailininką.

Kviečiame žiūrėti Evaldo Janso video reportažą iš „Katarsio“ parodos atidarymo.

Paroda veiks iki balandžio 2 d.

Komentarai

  1. Evaldas Jansas

    Redakcija klaidina, – Video performanse „La caricature“ buvo rodytas ne Fluxus ministerijoje vykusiame Independent Drawings Gig, o ten pat vykusiose LTMKS menininkų atvirų studijų dienose 2010 rugsėjo 25 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *