Video pokalbis su menininku Aidu Bareikiu

2011 m. spalio 26 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Aidas Bareikis (g. 1967) buvo vienas iš jaunųjų menininkų, kuris Vilniaus dailės akademijoje klausė paveikių Kęstučio Zapkaus paskaitų ir kuris 1993 m., laimėjęs Fulbraito stipendiją, išvyko mokytis ir gyventi į Niujorką.

Daugelis, lankęsis personalinėje Aido Bareiko parodoje Šiuolaikinio meno centre 2002 m., prisimena įspūdingą ir paveikią menininko instaliaciją, sudarytą iš įvairių kasdieninių daiktų, atliekų, gatavų objektų. Šie slegiantys vartojimo visuomenės „atliekų“ kriokliai padėjo menininkui sukurti savo braižą ir įsitvirtinti tarptautinėje arenoje. Nors pastaruoju metu dėl kiek pakitusio meninio klimato ir krypčių Aido Bareikio vardas vis rečiau šmėksteli dabartiniame meno diskurse,  menininkas savo studijoje Niujorke toliau aktyviai ir nuosekeliai vysto ir įgyvendina savo vizualiai ir prasmiškai daugiasluoksnes idėjas.

Aidas Bareikis yra surengęs personalines parodas Leo Koenig Inc galerijoje, Queens muziejuje Niujorke, Asbaek galerijoje, Kopenhagoje, Berlyno Šiuolaikinio meno centre, Vienos Kunsthalėje, Miller Durazo galerijoje Los Andžele ir kitur.

Kviečiame žiūrėti Evaldo Janso video pokalbį su Aidu Bareikiu iš jo studijos Niujorke:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *