Video interviu su jaunąja menininke Lina Albrikiene

2011 m. lapkričio 9 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio mėnesį „La Fabrique“, Montružo mieste, Prancūzijoje, vykusiame 2012/2013 metų „Jaunųjų Europos kūrėjų“ bienalėje iš 80 menininkų iš 10 Europos šalių lietuvių autorė Lina Albrikienė drauge su kitais dviem autoriais – Tomu Dezso iš Vengrijos ir Cesare Bignotti iš Italijos – tapo pagrindinio bienalės prizo nugalėtojais. Šie jauni menininkai turės galimybę tris mėnesius gyventi ir dirbti rezidentūroje Montruže bei drauge atidaryti grupinę parodą Briuselyje, „BeLa Editions“ galerijoje.

Parodoje Lietuvą  su video darbu „Vilnius iš mano vaikystės archyvų (I). Lazdynai“ atstovavusi Lina Albrikienė gimė 1984 m. Vilniuje, baigė Fotografijos ir medijų meno studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2004 m. dalyvauja įvairiuose meno projektuose. Savo darbuose autorė dažnai plėtoja atminties, archyvo tematikas.

„Jaunųjų Europos kūrėjų 2012/2013“ bienalėje pristatomame video darbe L. Albrikienė naudodama trumpas ištraukas iš Vytenio Imbraso filmo „Lazdynai. Architektų gatvė“, kalba apie jos vaikystės prisiminimų Vilnių. Monochrominiame video darbe skambanti meditatyvi muzika, iš lėto tystantys kadrai kviečia sugrįžti į vaikystės idilę, į praeitį, permąstyti ją iš naujo.

„Jaunieji Europos kūrėjai“ – tai tarptautinė šiuolaikinio meno bienalė, pristatanti jaunosios menininkų kartos kūrybą. Projekte dalyvaujančios šalys: Prancūzija, Slovakija, Austrija, Nyderlandai, Portugalija, Ispanija, Italija, Vengrija, Vokietija ir Lietuva, atrinko po 8 jaunus menininkus. Jų sukurti darbai po parodos Prancūzijoje aplankys ir visas kitų šalių-narių ekspozicines erdves. Lietuvos sektorių kuruoja Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Paroda Prancūzijoje vyks iki 2011 11 13 d., o 2012 m. sausio pabaigoje bus pristatyta KKKC Parodų rūmuose iš kur vėliau keliaus į Vokietiją, ir į kitas meno projekte dalyvaujančių šalių ekspozicines erdves.

Kviečiame žiūrėti Evaldo Janso video interviu su „Jaunųjų Europos kūrėjų bienalės“ pagrindinio prizo nugalėtoja Lina Albrikiene:

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *