Vengrų menininko Akoso Matzono Rimanto Milkinto paroda „Kelias į Omegą…“ „Meno nišoje“

2017 m. kovo 31 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

RImantas_Milkintas_Pjuvis_2012

Balandžio 6 d. 18 val. galerijoje „Meno niša“, bendradarbiaujant su Vengrijos ambasada Vilniuje, atidaroma vengrų menininko Akoso Matzono (g. 1945) ir lietuvio Rimanto Milkinto ( g. 1977) paroda „Kelias į Omegą…“.

Akosas Matzonas (Ákos Matzon) garsus vengrų menininkas, architektas, skulptorius, pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir prestižinė Pollocko Krasnerio stipendija. Vengrijoje pripažintas ir žinomas menininkas pirmą kartą Baltijos šalyse pristatys savo tapybos kūrinių parodą kartu su lietuvių skulptoriumi R.Milkintu. Parodos kuratorė, menotyrininkė, Sonata Baliuckaitė teigia, kad modernistas A.Matzon ir vienas ryškiausių šiuolaikinių Lietuvos skulptorių R.Milkintas skirtingų kartų kūrėjai, tačiau juos abu sieja konstruktyvus mąstymas.

„A.Matzonas pagal išsilavinimą pirmiausia yra architektas, kaip pats sako, tapyboje perteikiantis architekto ir skulptoriaus matymą. Jo kūriniuose svarbi ne tik forma, bet ir griežtos struktūros, ritmai, o spalvos dažnai tik pagalbinė, tačiau irgi matematiškai ir logiškai apgalvota priemonė. Tuo tarpu R.Milkintas architektūrą, jos struktūras išverčia į išorę, pateikia kaip objektą. Komponuodamas priešingas savybes turinčias medžiagas, akcentuodamas fizikines medžiagų savybes sukuria joms intriguojančią padėtį. R.Milkinto skulptūrose spalva taip pat atlieka papildančią, tačiau labai svarbią funkciją, jo objektuose vyrauja natūrali šviesios medienos ir surūdijusio metalo spalva. Tarp kūrėjų matau daugiau bendrų mąstymo ir požiūrio, nei vizualinių sąsajų, o pagrindinis vardiklis, jungiantis šiuos menininkus buvo architektūra“, – teigia bendrai parodai kūrėjus pakvietusi kuratorė S.Baliuckaitė.

Parodai pavadinimą „Kelias į Omegą…“ pasiūlęs A.Matzonas rėmėsi prancūzų filosofo P.Teilhard de Chardin pamąstymais apie aukščiausią asmeninės sąmonės pažinimą. Tuo tarpu R.Milkintas apie omegą mąsto, kaip apie nuorodą į kraštutinę ribą – pabaigą, kurią interpretuoja kaip dabartį reprezentuojančią medžiagą. „O, konstruktyviai mąstant, priešinga medžiaga – alfa, turėtų būti tai, kas nutiko Mirono laikais…“, – teigia R.Milkintas. Tapybos ir objektų parodoje „Kelias į Omegą“ bus eksponuojami dvimačiai ir trimačiai A.Matzono paveikslai bei R.Milkinto specialiai parodai sukurti didelio formato objektai.

Paroda „Kelias į Omegą…“ veiks iki balandžio 25 d.,

Parodą remia: Vengrijos Respublikos ambasada

Galerijos rėmėja: Vilniaus miesto savivaldybė

Iliustracijoje: Rimantas Milkintas, Pjūvis, 2012

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *