VDU menų galerija 101 pristato „Laiškus Zojai“ – skaitmeninę publikaciją

2021 m. sausio 14 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kaip rutuliojasi meilės santykiai? Kodėl taip, ne kitaip? Kaip jie nutrūksta? Jie net neturi nutrūkti, jei apskritai neužsimezgė. Kai kurie santykiai apskritai tėra tik hipotetiniai pasauliai, o ne aktuali tikrovė. Kai kurie santykiai sužydi, o kai kurie nuvysta; kai kurie meilės išgyvenimai pasakiški, aistringi, pilnatviški, o kai kurie priešingai – pilni sielvarto, gėdos, negandų. Galim sakyt, meilė ir atsidavimas užgydo žmonių baimes ir kompleksus, tačiau sykiu meilė yra savotiškas užkratas, turintis pašalinių poveikių: vienaip ar kitaip suluošinti ar sujaukti žmones, privesti juos ar jas prie pavydo, kaltės ar neapykantos sau. Meilės istorijų būna tiek heroiškų, tiek tragiškų, tiek harmoningų, tiek antagonistinių. Aistra yra ambivalentiška galia: žmonės prisiriša prie to, kas jiems prieš tai buvo svetima, ir atvirkščiai – kas buvo artima virsta tolima. Būna gaivalingų meilių, būna jų ir širdgėliškų; būna ir prasmingų, ir beprasmių meilių.

VDU menų galerija 101 pristato „Laiškus Zojai“ – skaitmeninę publikaciją, skirtą apžvelgti meilės ir empatijos socialinius scenarijus iš vyraujančių ar ikonoklastinių ideologijų ir kalbų. Tai pirma PDF leidinių kolekciją interniatiniame puslapyje www.hardtocare.net

Publikacija prieinama skaitymui → www.hardtocare.net

Dalyvauja:

HT Ellen

Ed Fornieles

Keiu Krikmann

Ieva Lygnugarytė

Rokas Vaičiulis

Robin Waart

Kuratorius: Rokas Vaičiulis

www.hardtocare.net ir „Laiškai Zojai“ publikacija yra VDU galerijos ‘101’ ne pelno siekiančio meninio tyrimo projekto ciklų dalis, skirta nagrinėti bendras ir alternatyvias meilės ir rūpesčio praktikas. Projekto kuratorė – Margarita Žigutytė.

Grafinis dizainas: Studio Cryo

Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *