VDA Urbanistikos, architektūros ir dizaino institutas pristato urbanizacijos temai skirtus leidinius

2014 m. sausio 20 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

 

Sausio 24 d., penktadienį, 15 val. VDA Urbanistikos, architektūros ir dizaino institutas (UADI) kviečia į leidinių, skirtų urbanizacijos temai, pristatymą bei susitikimą su leidinių tekstų autoriais ir leidėjais Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18, Klaipėda).

Urbanizacija – istorinis gyventojų koncentracijos miestuose reiškinys nuo pat miesto atsiradimo laikų. Šiandienė urbanizacija yra fenomenas: iš dalies nevaldomas, kartu su pramonės, susisiekimo, informacinių technologijų raida įgyjantis vis naujas – suburbanizacijos, miesto ir kaimo asimiliacijos ir kitas formas, keičiantis gyvenimo sąlygas ir būdą, žmonių santykius, sėslumą.
Urbanistika šiandien suprantama kaip mokslas ir praktinė veikla – priemonė, padedanti paveikti urbanizacijos raidą tinkama kryptimi. Urbanistika susijusi su miesto sociologijos, demografijos, ekonomikos, taikomosios matematikos ir informatikos, inžinerijos ir kitokiomis žiniomis, metodais, idėjomis; didelė visuomenės ir politikų įtaka.

Terra urbana virselis

Acta Academiae Artium Vilnensis
Terra urbana: urbanistinės kaitos žemėlapiai

Tai Vilniaus dailės akademijos periodinio mokslinio leidinio numeris, pateikiantis Klaipėdoje praėjusių metų birželio mėnesį vykusios mokslinės konferencijos pranešimus.

Urbanizacija virselis

P. Juškevičius, M. Burinskienė, G.M. Paliulis, K. Gaučė
Urbanizacija: procesai, problemos, planavimas, plėtra

VGTU leidyklos Technika leidinys skirtas tų universitetų studentams, kurių studijos susijusios su urbanizacijos ir urbanistikos problematika, taip pat planavimo ir projektavimo įmonių bei savivaldybių darbuotojams, politikams.

Išsamiau apie leidinius: www.architektams.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *