„Vartų“ galerijos peržiūroje – Domo Noreikos Galerija

2012 m. 16 spalio d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 18 d., ketvirtadienį,  18 val. „Vartų“ galerijos peržiūroje (Vilniaus g. 39, Vilnius) bus pristatyta DNG meninės instaliacijos „Žeimių dvaro sodyba“ viena iš dalių – „Atgalinė data“. Šį pavadinimą reiktų aiškinti: DNG – tai Domo Noreikos galerija; Žeimių dvaro sodyba – tai vieta netoli Jonavos, kur nuo 2002 m. veikia VšĮ „Ars communis“, o nuo 2006 m. – ŽemAt (Žeimių estetinės minties ir anonimiškumo technikumas), įkurti Domo Noreikos ir Agnės Bagdžiūnaitės.

Šioje instaliacijos dalyje analizuojama vizualaus meno riba kaip galimas socialinis aktas, kuris jau įvyko ir tęsiasi. Pagal šios dalies parametrus Žeimių dvaro sodyboje organizuojama Politinė trienalė, o taip pat pristatomi REZIDENCY O – YO projektai. Ketvirtadienio peržiūros metu pristatomi šie „Atgalinė data“ dalies kūriniai: „Šimtas Metų sCenoje“, „aš čia nedalyvauju“, ir „kiti“. Šie kūriniai taip pat bus pristatomi spalio 21 d. Jonavos kultūros centre ir lapkričio 3 d. Kauno Fluxus ministerijoje, bei korektiškai nelegalioje (privačioje) patalpoje „KITUR“, iš kurios parodos dalis „Atgalinė data“ bus tiesiogiai transliuojama Niujorke, bei spalio 27 d. Žeimių dvaro sodyboje – parodoje „LPDA“.

DNG meninės instaliacijos „Žeimių dvaro sodyba“ projektai vykdomi privačiomis lėšomis taip pat yra dalinai finansuojami Lietuvos kultūros ministerijos.

DNG meninės instaliacijos „Žeimių dvaro sodyba“ dalies – „Atgalinė data“ ekspozicijų metu bus rengiami garsių menotyrininkių “elle G” vizualūs kritokos pasirodymai, pristatyti REZIDENCY O YO „Jubiliejai“ rezidentų darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *