Tomo Grunskio paskaita „Archaktyvizmas. Socialumo vektoriai architektūroje“ NDG

2016 m. birželio 8 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
T. Grunskis NDG

Birželio 9 d. 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) XVII Architektūros [pokalbių] ciklą apie naująsias architektūrines veiklas pradės lietuvių architektas, pedagogas ir humanitarinių mokslų daktaras Tomas Grunskis, kalbėsiantis apie archaktyvizmą.

Pranešėjas teigia, kad XXI amžiuje pamatinės architektūros savybės ir kokybinės raidos vektoriai yra pakitę iš esmės. Apie šiuolaikinę architektūrą jau nebegalime svarstyti ir jos kurti taikydami reikšmes ir metodus, kurie buvo būdingi XX ar net XIX amžiuje. Jei ji vis dar tebėra didis menas, tai kaip ir šių dienų menui, naujausiai architektūrai tampa būdingos tarpdalykiškumo savybės, o jos formai bei turiniui rastis taikomi nekonvencionalūs metodai. Kita svarbi šiuolaikinės architektūros savybė – socialumas ir bendruomeniškumas. Tai yra jos kokybinės raidos vektoriai kurie yra nukreipti tiek į “išorę” – visuomenę bendrai, tiek ir į “vidų” – architektūros bendruomenę. Apie šių tendencijų ir reiškinių pobūdį, jų kritiką bei kontrakritiką o taip pat apie architektūros socialumo ir aktyvizmo bruožus Lietuvoje ir bus ši paskaita.

Tomas Grunskis yra architektas, humanitarinių mokslų daktaras, Architektūros kultūros ir kritikos platformos bei architektūros galerijos “Nulinis laipsnis” įkūrėjas, studijos AEXN vadovas, VDA ir VGTU architektūros docentas. Mokslo mokomųjų knygų, mokslo publikacijų autorius ir bendraautorius.

Pokalbis – lietuvių kalba. Renginys nemokamas.

Pokalbį remia Lietuvos kultūros taryba, ‘ACO Nordic’.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *