Tarptautinė paroda „SKIN NAHK ODA“ galerijoje „Akademija“

2017 m. rugsėjo 18 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 18 dieną, pirmadienį, 18 val. VDA galerijoje “Akademija” atidaroma paroda „SKIN NAHK ODA“. Parodos kuratoriai: Pamela Hardesty, Aet Ollisaar,  Egle Ganda Bogdanienė. Dalyviai – Cork universitetas (Airija) ir  Tartu meno koledžas (Estija) ir Vilniaus dailės akademija.

Paroda SKIN NAHK ODA yra dalis tarptautinio projekto, kurį nuo 2016 m. vykdo Cork universiteto menų fakulteto, Tartu menų koledžas ir Vilniaus dailės akademijos tekstilės specialybės bakalauro ir magistrantūros pakopų studentai ir dėstytojai.

Oda – kaip žmogų maskuojantis ir žmogaus potyrius perteikiantis audinys, savo vizualiomis savybėmis yra glaudžiai susijusi su audinio medžiagiškumu. Projekto tikslas – naudojant tekstilės technologijų raišką, sukurti meno objektus, kurie konceptualiai perteiktų organinės medžiagos savybes. Projekto dalyvių kūrybiniai eksperimentai stebint ir kuriant vaizdus, susies tekstilės meną su socialiniu tyrimo lauku, moksliniais ir technologiniais tyrimais, o tekstilės meno kūrinį  konceptualiai sujungs su kūniška gyvybės forma, supančia aplinka ir kultūra.

Pirmoji projekto paroda 2017 m. kovo mėnesį vyko Crawford WANDESFORD Quay gaklerijoje Corke, vėliau ekspozicija buvo perkelta į NOORUS galeriją Tartu mieste.

Rugsėjo 18-30 d. paroda vyks Vilniuje, VDA “Akademijos” galerijoje.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *