Susitikimas su Arūnu Kulikausku Kauno fotografijos galerijoje

2011 m. spalio 17 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Jau ne pirmą kartą Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuodamas susitikimus su fotografijos meno atstovais, šį trečiadienį spalio 19 d., 17 val. darsyk kviečia į susitikimą Kauno fotografijos galerijoje (Rotušės a. 1 / Vilniaus g. 2), kur šį kartą svečiuosis fotomenininkas Arūnas Kulikauskas, dalinsis savo spalvinga kūrybine patirtimi ir požiūriu į fotografiją.

Renginio metu bus pristatyta dar leidyklos sienų „neperžengusi” knyga „Kauno avangardinė fotografija: paskutinis sovietmečio dešimtmetis”, kurioje leidinio sudarytoja menotyrininkė Margarita Matulytė ir šio projekto koordinatorė Ieva Mazūraitė-Navickienė respektuoja meninį reiškinį, iškilusį devintajame dešimtmetyje Kaune. Leidinyje reprezentuojama neformali fotografų grupė, draugų praminta „plėšriųjų sekcija“, kartais susiburdavusi Kauno zoologijos sodo fotolaboratorijoje, įrengtoje šalia plėšrūnų narvų, tačiau „ZOO“ čia įgauna ir platesnę nuorodą į izoliuotą, anuomet nesuprastą ir neįvertintą naujosios kartos fotografų kūrybą. Vienas iš šios kartos atstovų – A. Kulikauskas, kurio vaidmuo tuometiniame susibūrime buvo itin reikšmingas, šio leidinio pristatyme ir bus akcentuojamas.

A. Kulikauskas gimė 1959 m. spalio 10 d. Kaune. 1982 m. baigė Lietuvos valstybinį dailės institutą, pramoninio dizaino specialybę. Po studijų vadovavo Kauno profsąjungų kultūros rūmų fotostudijai. Yra sukūręs firminį stilių Kauno zoologijos sodui (1985) ir viešbučiui „Neris“ (su Dainiumi Kairaičiu, 1988). Nuo 1991 m. gyvena Niujorke (JAV), dirbo Jono Meko vizualiųjų menų centre Anthology Film Archives.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *