Šiuolaikinio šokio kūrinio „Commensurate to be with“ premjera Kaune

2018 m. lapkričio 7 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 9 d. 18 val.,  lapkričio 10 d. 14 val. ir lapkričio 11 d. 12 val. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) vyks Kauno menininkų namų organizuojama tarptautinė šiuolaikinio šokio kūrinio „Commensurate to be with“ premjera.

Du metus vystytas kūrinys suformuluotas kaip kvietimas permąstyti santykį tarp kūno, judesio ir erdvės, naudojant choreografines strategijas: galerijos erdvės bus transformuojamos, siekiant suteikti šokiui galimybę būti kažkuo kitu.

Kūriniui pasirinktos erdvės – neatsitiktinės. „Tai, ką mes nagrinėjame kūrinyje, globalia prasme, tai bendruomenės steigimas, bendrumo, priežiūros, rūpesčio sukūrimas vienas kitam tokioje erdvėje, kuri paremta poreikiu būti kartu <…> Todėl siekis rodyti šį darbą galerijoje, o ne teatre ir yra paremtas noru, kad kūrinys būtų žiūrimas ne kaip teatre. Norime pasiūlyti žiūrovui būti su šiuo šokiu kaip su gyvu objektu,“ norą išsikelti už teatro ribų grindžia kūrinio choreografė Liza Baliasnaja.

Kartu pasirodančių šokėjų bendras tikslas – sinchronizacija. Kūrinyje tyrinėjamas buvimas kartu erdvėje ir laike: kaip susikalba kūnai, norintys judėti kartu?

„Commensurate to be with“ atliks tarptautinė šokėjų komanda: Liza Baliasnaja, Sidney Barnes, Amanda Barrio Charmelo ir Stefan Govaart. Kūrinio atlikėjai baigė studijas prestižinėje P.A.R.T.S. akademijoje Belgijoje bei yra bendradarbiavę su įspūdingu šokio kūrėjų būriu: L. Baliasnaja šoko Mårten Spångbergo spektakliuose „Gerhard Richter, une pièce pour le théâtre“ ir „Natten“, Ezster Salamon darbe „MONUMENT 0.4: LORES & PRAXES (a ritual of transformation)“, Ulos Sickle „Relay“ ir naujuose Eglės Budvytytės kūriniuose, S. Barnes taip pat pasirodė E. Salamon ir M. Spångbergo darbuose. Lietuvių kilmės atlikėja, šokėja ir choreografė L. Baliasnaja, šiuo metu gyvenanti Briuselyje, kartu su S. Barnes, šokio ir muzikos menininku iš Londono, 2017 m. sukūrė choreografiją kūriniui „Figūros“, pristatytam Lietuvoje.

A. Barrio Charmelo yra šokėja ir atlikėja iš Peru, bendradarbiavusi su tokiais tarptautinio masto choreografais kaip Anne Teresa de Keersmaeker (ROSAS), Noé Soulier, Maud Le Pladec ir E. Salamon. S. Govaart taip pat šoko E. Salamon kūrinyje MONUMENT 0.4: LORES & PRAXES (a ritual of transformation)“ , o šiuo metu bendradarbiauja su su Adriano Wilfert Jensen, L. Baliasnaja ir Antonia Steffens.

„Commensurate to be with“ leidžia žiūrovui likti savo kasdienybėje, su savimi. Tai – bendruomenės, norinčios būti kartu, steigimas.

Apsilankymas premjeroje – įsigijus galerijos bilietą.

Projekto organizatorius: Kauno menininkų namai
Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Representation of the Government of Flanders, UAB „Ežerėlio vaivorykštė“
Projekto partneris: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerija
Informaciniai partneriai: Kaunas Pilnas Kultūros, Kauno diena

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *