Šiuolaikinio meno centro rengiama tarptautinė paroda „Vasaros skaitiniai“ Cesyje, Latvijoje

2013 m. birželio 26 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Vadim Fishkin

Birželio 28 d. – liepos 31 d. vyksiančiame Cesio meno festivalyje, Latvijoje, pristatoma Šiuolaikinio meno centro rengiama tarptautinė paroda „Vasaros skaitiniai“.

Paroda Vasaros skaitiniai pristato dokumentikos ir fikcijos apraiškas šiuolaikinių menininkų kūriniuose ir tyrinėja šiuolaikinio meno sąveikas su laiko menais, tokiais kaip literatūra, teatras ir kinas. Parodoje ypatingas dėmesys skiriamas originaliems ir paveikiems naratyvams, menininkų gebėjimui savo darbais pasakoti istorijas.

Cesio parodoje vadovaujamasi „kompiliavimo“ logika, būdinga populiariems žurnalams, interneto portalams, o taip pat ir knygų klubams bei knygų mylėtojų bendruomenėms, kurių skaitytojams ir nariams siūlomi rekomenduojamų skaitinių sąrašai, ypač artėjant vasarai (ir Kalėdoms). Parodai surinkti kūriniai tarsi sudaro kolekciją ar sąrašą vasaros skaitiniams arba tyrimams. Vasaros skaitiniai skirti Cesio gyventojams ir atostogautojams, plūstantiems į šį mažą Šiaurės Latvijos miestelį kiekvieną kasmetinio festivalio sezoną. Šiemet pirmą kartą Cesio paroda peržengs įprastines savo ribas ir užims ne tik buvusios alaus daryklos pastatą, bet ir išsiplės į įvairias kitas miesto vietas.

Kartu pristatant menininkus, kuriančius kiną, performansus, instaliacijas, piešinius ir skulptūras, projektu Vasaros skaitiniai siekiama Cesio meno festivalį įtvirtinti kaip regioninį tarpdisciplinių parodų centrą, kuris įtrauktų ir pritrauktų publiką su skirtingomis kultūrinėmis patirtimis ir interesais.

Dalyviai: Sebastian Diaz Morales (Argentina), Virginia Colwell (Meksika), Pavel Braila (Moldavija), Vita Zaman (Lietuva/Austrija), Mindaugas Lukošaitis (Lietuva), Evaldas Jansas (Lietuva), Leonards Laganovskis (Latvija), Ernests Kļaviņš (Latvija), João Penalva (Jungtinė Karalystė), Vadim Fishkin (Slovėnija), Maija Kurševa (Latvija), Ivars Drulle (Latvija), Donatas Jankauskas (Lietuva), Zahra Poonawala (Šveicarija), Žilvinas Landzbergas (Lietuva), Krõõt Juurak (Estija), Dainius Liškevičius (Lietuva).

Kuratorius: Kęstutis Kuizinas (Lietuva)

Parodą organizuoja Cesio meno festivalis ir Šiuolaikinio meno centras.

Iliustracija: Vadim Fishkin, „Miss Christmas“, 2012 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *