Šiuolaikinės tekstilės paroda „Šokantys siūlai“ Panevėžio galerijoje „Galerija XX“

2011 m. kovo 14 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Kovo 18 d., penktadienį, 18 val. LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX“ (Laisvės a. 7, Panevėžys) atidaroma paroda „Šokantys siūlai“. Parodos dalyviai: Austė Jurgelionytė, Eglė Ganda Bogdanienė, Aleksas Gaileša, Audrius Lašas, Kazimieras Inčirauskas. Parodos kuratorė: dailėtyrininkė ir žurnalistė Karolina Tomkevičiūtė.

Parodos kuratorė apie parodos idėją:  „šiuolaikinė lietuvių tekstilė jau prieš porą dešimtmečių peržengė tradicinius šios dailės šakos rėmus. Šiandien klasikinis apibrėžimas, kalbantis apie utilitarumą, nebeatitinka progresavusios ir stipriai mutavusios lietuvių tekstilės esmės. Kartais net pačios kūrėjos išgirdusios klausimą, kas šiandien yra tekstilė, prilyginą jį klausimui „kas yra menas“. O tai jau retoriška dilema. 

Tekstilininkų kūriniuose įsivyravęs tarpdiscipliniškumas nenuslopino menininkų domėjimosi tradicinėmis ištakomis. Siūlas ar audinys vis dar išlieka kūrino stuburu, kuris kiekvieną kartą atgimsta naujame kontekste.

Menininkų darbuose naudojamos skulptūros, tapybos, fotografijos ar video technikos suteikia tekstilės veidui gyvumo, atraktyvumo ar net performatyvumo bruožų. Todėl šiuolaikinė lietuvių tekstilė dažnai stebina ne tik formaliais sprendimais, bet ir konceptualiu užtaisu.

 Parodoje „Šokantys siūlai“ pristatomi video kūriniai paliečia tekstiliškumo klausimą. Tekstilinių materijų judesiai slenkančiuose kadruose tampa savotišku šokiu, neverbaline kalba pasakojančia žiūrovui skirtingus naratyvus. Siūlas, audinys ar raštas tampa ženklu susiejančius skirtingas lytis ar generacijas bei padedančiu atskleisti individualaus santykio subtilumą. Parodoje susiliejantys tradiciškumo ir šiuolaikiškumo klodai kviečia žiūrovą įtraukia diskursą apie tekstilės kaip dailės šakos daugialypiškumą bei apie pačios materijos kaip jungties svarumą.

Paroda veiks iki balandžio 6 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *