Į Šiaulius atvyksta vieni įdomiausių Europos scenos menininkų: portugalų duetas pristatys šokio instaliaciją

2021 m. liepos 20 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ pristato jubiliejinę programą ir brėžia šokio žemėlapį per visą Lietuvą. Vieni laukiamiausių šių metų festivalio dalyvių pasirodys ir Šiauliuose – portugalų duetas Jonas & Lander liepos 24 d. įsilies į medijų meno festivalio „Enter“ programą.

2017-aisiais Vilniaus publiką sužavėję šokio menininkai į Lietuvą sugrįžta su kūriniu „Atsiskaitymas tik grynais“ – netradicinėms erdvėms sukurta performanso instaliacija, kurioje su auditorija užmezgamas tiesioginis dialogas. Kad instaliacija virstų performansu, žiūrovai kviečiami įmesti 1 euro monetas į tarpelį tarp dviejų arklių, ant kurių nejudėdami sėdi Jonas ir Lander. Tą akimirką, kai įvyksta kontaktas tarp arklio ir monetos, instaliacija baigiasi, ir prasideda pasirodymas. Priklausomai nuo to, kaip vystosi ryšys su žiūrovais, tęsiasi ir pats performansas.

Jonas Lopes ir Lander Patrick – vieni įdomiausių Europoje kuriančių šokio menininkų, kartu pradėję dirbti prieš dešimtmetį. Šie kūrėjai – išskirtinės asmenybės, kurioms kartu teko patirti ne vieną nuotykį ir kontrastų pilnus gyvenimo išbandymus. Duetui teko pagyventi ir kemperyje drauge su katinu, ir prabangioje viloje su augintiniu paršeliu. Šokis – ne vienintelis šių menininkų talentas, jų spektaklius dažnai lydi ir gyvai atliekama muzika.

„Šiaulių dailės galerija ir jos komandos organizuojamas festivalis „Enter“ jau nuo seno deklaruoja meilę šiuolaikiniam šokiui, todėl nenuostabu, kad vienas iš festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ projektų atvyksta būtent į Šiaulius. Dueto Jonas & Lander spektaklis „Atsiskaitymas tik grynais“ nuostabiai atliepia abiejų festivalių publikos skonį ir fantastiškai tinka galerijos erdvėms. Labai kviečiu apsilankyti ir patirtį šokio grožį dar viena, nematyta forma,“ – partneryste džiaugiasi festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

Daugiau apie spektaklį:

„Atsiskaitymas tik grynais“
Jonas & Lander (Portugalija)

Meniniai sprendimai, choreografija ir interpretacija: Jonas Lopes ir Lander Patrick
Techninė pagalba: Joana Mário
Garso dizainas: Lander Patrick
Kostiumų dizainas: Jonas Lopes
Vadyba ir prodiusavimas: Patrícia Soares
Prodiuseris: Sinistra Associação Cultural
Produkcijos partneriai: BoCa Šiuolaikinių menų bienalė
Parama menininkų rezidencijai: O Espaço do Tempo, National Coach Museum

Trukmė: 30–40 min.
Premjera: 2019 m.

Spektaklį pristato festivalis „Naujasis Baltijos šokis“

Jonas ir Lander vienas kito vaizduotę kursto jau nuo 2011 m., kada ir prasidėjo jų bendradarbiavimas. Menininkai išgarsėjo su „Cascas d‘Ovo“ – projektu, nuvedusiu juos į skirtingas šalis ir tarptautines erdves. 2014 ir 2017 m. jie įvertinti kaip „Aerowaves Priority Company“ titulo laimėtojai. 2018 m. menininkai ėmėsi intensyvaus darbo su performansu „Lento e Largo“, prodiusuotu kartu su Rede 5 Sentidos, Teatro do Bairro Alto ir Teatro Freiburg (AL), ir nominuotu SPA kaip geriausia 2019 m. choreografija.

Pasirodymas „Atsiskaitymas tik grynais“ vyks Šiaulių dailės galerijoje, bilietus įsigyti galima galerijos kasoje.
Bilieto kaina 5 Eur, 3 Eur (moksleiviams, studentams, pensininkams,
neįgaliesiems)

Visa festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programa: www.newbalticdance.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *