.
2022    03    10

Šiaulių dailės galerijos nemokamos paslaugos Ukrainos gyventojams Šiauliuose

artnews.lt

Šiaulių dailės galerija reiškia solidarumą ir paramą kovojančiai Ukrainai ir informuoja, kad įstaiga yra pasirengusi teikti nemokamas paslaugas Šiaulių mieste prieglobstį radusiems Ukrainos gyventojams.

Kviečiame Šiaulių mieste apsistojusius Ukrainos gyventojus nemokamai lankyti galerijos ekspoziciją ir edukacinius užsiėmimus „Cianotipija. Mėlynųjų saulės atspaudų dirbtuvės“ bei „Kas ta grafika?“.

Nemokami edukaciniai užsiėmimai bus vykdomi surinkus bent 4 asmenų grupę. Registruotis užsiėmimams galima el. paštu info@menopolis.lt, tel. (8 41) 524385, (8 682) 62232.

Apačioje pateikiame siūlomų edukacijų sąrašą.

CIANOTIPIJA. MĖLYNŲJŲ SAULĖS ATSPAUDŲ DIRBTUVĖS

Edukacinis užsiėmimas skirtas susipažinti su vienu pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų, kurio metu ant popieriaus naudojant chemines medžiagas išgaunamas monochrominis mėlynos spalvos atspaudas.

Užsiėmimo dalyviai trumpai supažindinami su cianotipijos atsiradimo istorija, naudojimo galimybėmis. Vadovaujami edukatoriaus, dalyviai praktiškai išbando cianotipijos techniką.

Pasibaigus užsiėmimui kiekvienas dalyvis gali su savimi išsinešti savo susikurtą cianotipiją.

Dėmesio! Užsiėmimas vykdomas tik esant pakankamam kiekui dienos šviesos (anstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį ir žiemą paslauga neteikiama).

Rekomenduojama amžiaus grupė: 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.

KAS TA GRAFIKA?

Kūrybinėse grafikos dirbtuvėse „Kas ta grafika?“ dalyviai turi galimybę susipažinti su grafikos meno įvairove ir galimybėmis, pritaikomumu, atrasti ir interpretuoti galerijoje eksponuojamus meno kūrinius bei susikurti savo grafikos atspaudus.

Po trumpos pažinties su galerijoje eksponuojamais kūriniais edukacijos dalyviai yra supažindinami su grafinio atvaizdo ir atspaudo gavimo būdais: monotopija arba raižiniu. Kurią grafikos techniką norima išbandyti, galima pasirinkti pagal dalyvių amžių, galimybes ir poreikius.

Pasibaigus užsiėmimui kiekvienas dalyvis gali su savimi išsinešti savo susikurtą grafikos atspaudą.

Rekomenduojama amžiaus grupė: 1–12 kl. moksleiviams, suaugusiesiems.