.
2024    02    27

RUPERT kviečia dalyvauti 12-oje alternatyvios edukacijos programoje

artnews.lt

Meno, rezidencijų ir edukacijos centras Rupert skelbia atvirą kvietimą teikti paraiškas 12-ajai Alternatyvaus edukacijos programai, kuri vyks 2024 m. birželio 12 d. – lapkričio 22 d.

Paraiškų laukiama iki kovo 17 d. 23:59 (EEST).

Rupert alternatyvios edukacijos programa (AEP) – tai paraakademinė studijų programa, propaguojanti decentralizuotus žinių mainus, sankirtas ir į procesą orientuotą tyrimų bei eksperimentų veiklą. Šia programa siekiama išplėsti akademinio lauko ribas – skatinti savarankiško mokymosi praktikas, tarpusavio mokymąsi, glaudžius dalyvių ir edukatorių santykius.

Kasmet atrenkama iki devynių žmonių, kuriems suteikiama galimybė plėtoti savo projektus. Jie dalyvauja įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, paskaitose, seminaruose, tiriamosiose išvykose, lanko studijas. Programa tęsiasi šešis mėnesius, o jos kulminacija – baigiamoji paroda ir leidinys. Užsiėmimai netrunka visą darbo dieną, tad juos lengva suderinti su kitais įsipareigojimais. Kol vieši Vilniuje, dalyviai supažindinami su vietine meno scena, kviečiami dalyvauti kitose Rupert veiklose ir bendrauti su institucijos rezidentais.

Programa atvira visiems, nesvarbu praktikos pobūdis ar atstovaujamo meno rūšis. Rupert siekia suteikti kuratorinę paramą ir erdvę, kurioje galėtų susitikti skirtingos praktikos ir sritys. Nors Alternatyvios edukacijos programa paremta jau išvystyta metodologine sistema, dalyviai skatinami siūlyti papildomas veiklas ir užsiimti savarankiškai organizuojamomis praktikomis, kurioms Rupert siūlo kuratorinę ir materialinę paramą.

12-oji Alternatyvios edukacijos programa rengiama bendradarbiaujant su Triangle-Astérides (FR), Performing Arts Forum (FR), Aikas Žado laboratorija Žeimių dvare (LT), Akee (LT),  Šiuolaikinio miesto festivaliu Audra (LT) ir Radio Vilnius (LT).

12-osios programos mentoriai: PRICE, Billy Bultheel, Žeimiai (Dormas Noreikia & Eglė Ambrasaitė), Vaida Stepanovaitė, Nabila Tavolieri, Laura Marija Balčiūnaitė, Sara Sassanelli, Ama Josephine Budge Johnstone, Sarah Friend, Tom Clark. Programą kuruoja Tautvydas Urbelis.

2024 m. AEP toliau nagrinės TRANSGRESIJOS IR PEREINAMUMO temą. Šie reikšminiai žodžiai funkcionuos ne kaip apibrėžimai, o kaip kertinės tolesnių tyrimų gairės. Teminių trajektorijų sintezė ir kintanti metodologinė sistema padės pertvarkyti programą ir leis sąveikauti savitai švietimo infrastruktūrai, decentralizuotų žinių mainams ir meninei kūrybai.

Programa tęsis šešis mėnesius – nuo birželio iki lapkričio – Vilniuje (Rupert), Sen Erme (Scenos Menų Forume) Ir Marselyje („triangle-astérides“). Programą vainikuos baigiamieji renginiai Marselyje ir Vilniuje.

Daugiau informacijos ir paraiškos formą rasite šioje nuorodoje.

Rupert veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros institutas, Prancūzų institutas, Tech Zity.

Dizainas – Marijn Degenaar.