Rimos Blažytės (rimblos) ir Simonos Kaunaitės kūrinių paroda „Trečiadienio apsuptyje: minčių dizainas ir porceliano indai” Berlyne

2016 m. balandžio 11 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Si_kl

Balandžio 19 d., 18 – 22 val. galerijoje Trofejas, (ShowraumTrofejas / Giedre Bartelt, Wielandstr. 31, 10629 Berlin-Charlottenburg) Berlyne atidaroma dviejų jaunų Lietuvos menininkių Rimos Blažytės (rimblos) ir Simonos Kaunaitės kūrinių paroda „Trečiadienio apsuptyje: minčių dizainas ir porceliano indai”.

 Rima Blažytė gimė 1982 m. Gyvena ir kuria Vilniuje. 2007 m. baigė Vilniaus dailės akademijos tapybos bakalauro studijas.

Psichodeliniai plakatai, skaitmeninės karikatūros, siurrealistinis grafinis dizainas, replikos popmenui, populiariosios kultūros ikonoms, politizuoti feministiniai ar net seksistiniai pokštai, akibrokštai – daugmaž taip galima apibūdinti Rimos Blažytės vaizdinius, kurie jau seniai klajoja jos „veidaknygės” paskyroje. Prie jų neretai išvysi akronimą „rimbla”, kuriame menininkė užkodavo savo inicialus ir linksmą (auto)ironišką požiūrį į save ir supančią aplinką. Sunumeruotos „rimblos”         puikuojasi angliškais pavadinimais, kurie komentuoja vaizdą ir pratęsia istoriją, kartu, pasak pačios Rimos, taip jai pavyksta išvengti subtilaus gimtosios kalbos daugiareikšmiškumo, literatūriškumo. Nes vaizdas ir tekstas čia turi kirsti tiesiai į taikinį, akimirksniu, kad žiūrėtum sekantį, ir dar kitą, ir dar… Menininkė ryžosi šiems virtualios erdvės vaiduokliams suteikti kūną ir kraują – atspausdino juos ant popieriaus.
Blažytė parodose dalyvavo Erfurte, Helsinkyje, Vilniuje. 2015 m. pelnė pasaulinį 50 geriausių knygų apdovanojimą „The Design Observer Group” „2014/ 50 Books Selection + 2014 / 50 CoversSelection” su knyga „Meno celės”.

Simona Kaunaitė gimė 1981 m., šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 2006 m. baigė studijas Vilniaus dailės akademijoje ir įgijo magistro laipsnį.

Nuo 2009 gyveno Londone, kur dirbo asistente pas Liz   Emtage Ceramics, Helen Beard ir Barnaby Bardford. 2011 įkūrė keramikos studiją „A Chair and a Table”. Studija kuria indus ir papuošalus iš aukšto degimo masių, kurios pasižymi savo spalvų natūralumu ir porceliano skaidrumu. Svarbiausias dalykas induose jų forma, o tik po to dekoras, kuris atsiranda kaip papildymas. S. Kaunaitė parodas yra surengusi Londone, Niujorke, Vilniuje, Druskininkuose.

2014 m. pelnė „Geras dizainas 2014″ padovanojimą už kavos puodelių kolekciją „Crooked Nose&Coffee Stories”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *