Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Vytauto Povilaičio paroda „Nykstantys siužetai“ VDA „Titanike“

2019-04-17, Trečiadienis @ 18:00

Balandžio 17 d., trečiadienį, 18 val. VDA „Titanike“ (I aukštas) atidaroma Vytauto Povilaičio paroda „Nykstantys siužetai“.

Kauno modernaus meno fondas pristato teminę parodą „Nykstantys siužetai“, skirtą mažiau atrastai Vytauto Povilaičio tapybos daliai atskleisti. Kūriniai surinkti iš Kauno modernaus meno fondo, taip pat iš MO muziejaus ir kitų privačių kolekcijų. Juos vienija menininko polinkis abstrahuoti įprastą motyvą, figūrą ir tverti pasąmoninių spalvų, keistų pavidalų kompozicijas. Todėl frazė „nykstantys siužetai“ gali būti paaiškinamojo sakinio pradžia: nyksta siužetinė linija, paneigiamas konkretumas, bet atsiveria apibendrinimas, abstrahuojamas vaizdas, kuris pasuka link fantasmagorinių, mistinių būtybių kompozicijų.
Žinoma, kad V. Povilaitis mėgdavo keistas mistiškas istorijas ir pats jas pasakodavo. Matyt, ilgainiui jos įsikūnijo ir į jo kūrinius. Šie kūriniai apima ir ankstyvąsias menininko abstrakcijas, ir vėliau iš jų išvystytas, racionaliai nepaaiškinamas istorijas, kurios neturi atitikmenų tikrovėje ir prilygsta menininko fantastiškam sapnui.

Būtent abstraktusis ekspresionizmas apibūdina ir Kauno modernaus meno fondo sukauptą kolekciją. Kauno modernaus meno fondo kolekcijoje yra bene daugiausia Vytauto Povilaičio kūrinių (34), jie apima įvairiausius laikotarpius. Oficialiuose proginėse parodose jis turėjo pristatinėti grupinių figūrų kompozicijas socrealistiniu stiliumi, nors studijoje liejo, tapė grynas abstrakcijas, modeliavo abstrahuotus motyvus. Kartais šiuos formalistinius pavyzdžius (kurie buvo draudžiami sovietmečiu) pridengdavo peizažo žanro galimybėmis ir taip pat eksponuodavo mažesnėse parodose.

Parodos metu Kauno modernaus meno fondas pristatys ir dokumentinį filmą apie Vytautą Povilaitį „Visas gyvenimas – tapyba“ (27,30 min.). Filme kalbinami menininko draugai, artimieji, naudojami įvairių archyvų dokumentai, skirtingų kolekcijų paveikslai, pateikiamos įvairių laikų menotyrininkų įžvalgos, menininkų citatos.

Parodos kuratorė – dr. Kristina Budrytė-Genevičė

Paroda veiks nuo balandžio 17 iki gegužės 18 d., visomis dienomis, išskyrus sekmadienį ir pirmadienį, nuo 12 iki 18 val.

 

Informacija

Data:
2019-04-17, Trečiadienis
Laikas:
18:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

VDA parodų salės „Titanikas“
Maironio g. 3
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis