.

Rupert ir „Autarkia“ pristato naują renginių ciklą „Artikuliacijos“

Kovo 23 d., ketvirtadienį,  19 val. „Autarkia“ patalpose (Naugarduko g. 41, Vilnius) vyks pirmasis meno, rezidencijų ir alternatyvios edukacijos centro Rupert kartu su menininkų dienos centru „Autarkia“ rengiamo pokalbių ciklo „Artikuliacijos“ renginys. Šiuose renginiuose bus galima neformaliai susitikti su Rupert centre reziduojančiais menininkais, artimiau susipažinti su jų kūryba, o viso vakaro metu „Delta mityba“ restoranas kvies ragauti savo patiekalų. Renginiuose susipins audiovizualiniai menininkų pasakojimai apie savo kūrybinę praktiką, pokalbiai ir menines temas atliepiantys skoniai iš restorano „Delta mityba“. Pirmajame susitikime kviečiame susipažinti su filmų kūrėja, dizainere Emilia Tapprest (Suomija / Olandija), tekstų bei performansų kūrėju Barnett Cohen (JAV) ir Marissos Lee Benedict bei Davido Rueterio menininkų duetu (JAV / Olandija).

Emilia 2022 m. Bolonijoje pristatė savo ekranizuotą šokio projektą „Laiko kvapas“ (Scent of Time) tremties, kintančios pasaulėžiūros ir apsisprendimo teisės temomis. Premjerą lydėjo speciali paroda ir vieša programa. Menininkė savo darbuose tyrinėja, kaip suprojektuotos sistemos, infrastruktūros ir sąsajos mus veikia „afektiniais“, nesąmoningais būdais.

Barnettas į Lietuvą atvyko iš Niujorko performansų tyrimų centro (Center for Performance Research), kur pristatė savo performatyvų tekstu grįstą judesio spektaklį „noposition nolocation“. Šiame ir kituose savo kūriniuose, remdamasis antidisciplinine praktika jis teigia kaleidoskopinį queer siurrealizmą.

Marissa ir Davidas neseniai pristatė savo audiovizualinį kūrinį „mašinų pokalbiai apie Malarmę (apie galerijos apšvietimo būklę)“ (a conversation between machines about Mallarmé (regarding the state of the gallery lights)). Kartu jie kuria vaizdo įrašus, skulptūras ir piešinius, kuriuose užfiksuoja objektus ir dokumentuoja procesus, plytinčius už periferinio matymo ribų.

– – –

„Artikuliacijos“ – tai renginių serija kas kelis mėnesius kviečianti susipažinti su Vilniuje, Rupert centre viešinčiais menininkais iš viso pasaulio, lydima „Delta mityba“ restorano kūrybiškų interpretacijų bei įtraukiančių pokalbių. Visi renginiai vyks menininkų dienos centre „Autarkia“.

Renginiai vyks anglų kalba

Renginio metu veiks „Delta mityba“ restoranas

– – –

Renginius koordinuoja: Viktorija Šiaulytė (Rupert), Rugilė Miliukaitė (Rupert) ir Liam Murtaugh („Autarkia“)

Dizainas: Jonė Miškinytė

Rupert veiklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Nordic Culture Point“,  „Tech Zity“