Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Personalinė Rimanto Milkinto paroda „Laikmečio diagrama“ Anykščių menų inkubatoriuje

2022-10-06, Ketvirtadienis @ 17:00

Spalio 6 d., 17 val. Anykščių menų inkubatoriuje, J. Biliūno g. 53, Anykščiuose bus atidaroma Rimanto Milkinto personalinė paroda „Laikmečio diagrama“.

Skulptoriaus Rimanto Milkinto kūryba žinoma dėl savo charakteringos minimalizmo estetikos bei kinetinės plastikos junginio. Menininko darbams būdinga atvira konstrukcija, reikšminė forma bei menamo judesio efekto kūrimas erdvėje. Kūriniuose konceptualia kalba išreiškiami autoriaus pastebėjimai, šiandien aktualių temų refleksijos, nevengiant net tokių sunkių temų, kaip karas, jo paveikumas kultūrai ar žmogiškoms jausenoms.

Savo naujausioje personalinėje parodoje Rimantas Milkintas pristato anksčiau ir dabar sukurtus darbus, o parodos ašimi tampa įvietinto meno instaliacija „Laikmečio diagrama“. Šiai ekspozicijai atrinkti kūriniai reflektuoja pastarųjų metų aktualijas bei plėtoja autoriaus pramoninių gaminių panaudojimo kūryboje paieškas. Diagrama, paprastai grafiška, skirta perteikti įvairių dydžių ir santykių kitimą, parodoje ištrūksta iš savo ribų ir vietoj susistemintų skaičių atskleidžia svarbesnius, jausminius aspektus.

Autorius kūriniuose perteikia nuolatinius pasikeitimus, įtampą, nerimą ir kitas patiriamas emocijas. Tai pasireiškia ir per Rimantui Milkintui būdingą atvirą skulptūrinę formą, ir per panaudotų medžiagų fizinių savybių analizę, industrijų gamybos likučių lankstumą kietumą, tvirtumą.

Rimanto Milkinto parodą „Laikmečio diagrama“ galima aplankyti iki lapkričio 7 d. Anykščių menų inkubatoriuje, Biliūno g. 53, Anykščiuose.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacija

Data:
2022-10-06, Ketvirtadienis
Laikas:
17:00
Renginys Categories:
,
Renginys žymės:

Vieta

Anykščių menų inkubatorius-menų studija
J. Biliūno g. 53
Anykščiai , Lietuva
+ Google žemėlapis