Renginiai kraunami
  • event jau ivyko.

Parodos „Fredo Sandbacko orai“ atidarymas meno projektų erdvėje „Swallow”

2022-09-16, Penktadienis @ 18:00

 

Rugsėjo 16 d., 18 val., „Swallow“ su džiaugsmu kviečia lankytojus į Martino Ebnerio, Audriaus Pociaus ir Ariane Müller sumanytą parodą „The Weather in Fred Sandback“, kurioje eksponuojami Erico D. Clarko, Michèle Graf ir Selinos Grüter, Lauros Kaminskaitės, Sebastiano Luetgerto, Roberto Narkaus, Eleni Poulou ir Hilary Jeffery, Ullos Rossek, Julijos Scher, Valerie Stahl von Stromberg, Hannah Weinberger, Martino Ebnerio ir Arianos Müller darbai, performansai ir meniniai gestai.

Fredo Sandbacko orai“ yra paroda, sumanyta erdvėje tarp Berlyno ir Vilniaus, o taip pat, tarp Venecijos ir Kasselio – bet kurioje erdvėje, kur po ilgo laiko radome progų susitikti ir vėl pradėti kalbėtis tarpusavyje ir kurti planus. Vis dėlto, iki šiol ši paroda yra ne-tikra – ji atspindi mūsų mėginimus iš naujo surinkti pasaulį iš pabirusių gabalėlių, pažadėtų, tačiau prarastų ‘objektų’ – meno kūrinių, kuriuose mes įžvelgiame kažką tikroviško. Fredo Sandbacko orai siekia šį pasaulį atkurti iš pabirusių garsų, gestų, papročių, dokumentų ir vaizdinių.

Atidarymo vakarą parodoje lankytojus pasitiks Eric D. Clark, kultinio grupės „Whirlpool Productions“ ir dainos „From Disco to Disco“ atlikėjo, skaitymo performansas, o vėliau – menininkių Michèle Graf & Selina Grüter performansas „Pėstysis“, kurį įkūnys Saulė Noreikaitė ir Hanna Ijäs. Vėliau, leisimės į Barą 2123, kuriame įvyks buvusios britų roko grupės „The Fall“ klavišininknės Eleni Poulou ir Hillary Jefferey, vieno įdomiausių Vokietijos šiuolaikinės muzikos ansamblio „zeitkratzer” trombonininko, dueto „Organza Ray“ koncertas, kuriame jų atliekami instrumentų garsai maišysis su elektroninės muzikos ritmais. Galiausiai, vakarą užbaigsime šokiais pagal DJ Eric D. Clark muzikinę selekciją.

Meno projektų erdvė Swallow yra įsikūrusi tarpdisciplininio meno komplekse SODAS2123, Vitebsko g. 23, Vilniuje