• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
2024 07 11 Šalia „Kūrybingumo mokyklos“ mokytojų menininkų iš Lietuvos stoja ir užsienio interdisciplininio meno kūrėjai 2024 07 10 Vilniaus miesto pasakojimą papildys nauja vieša erdvė, kviesianti burtis aplink ugnį ir maistą. Urtės Karalaitės pokalbis su Kamile Krasauskaite, Petru Išora ir Ona Lozuraityte. 2024 07 08 Kultūros komplekse SODAS 2123 prasidedakūrybinės dirbtuvės – SAULĖS LABORATORIJA 2024 07 02 Menininkų kūryba jūsų namuose – LTMKS kviečia įsigyti riboto tiražo kūrinių reprodukcijų  2024 06 28 Šeimos santykiai Lietuvos menininkių darbuose: trijų kūrėjų žvilgsniai 2024 06 28 Londone ir Edinburge vykstančioje renginių serijoje – dėmesys Baltijos regiono queer istorijai 2024 06 26 Prasideda vasaros renginių ciklas „Gilios upės tyliai plaukia“: programoje – iš užmaršties sugrąžinti filmai 2024 06 25 VDA dėstytojų ir tekstilės studentų kūriniai bus pristatomi tarptautinėje tekstilės bienalėje FITE Prancūzijoje 2024 06 25 VDU Menų fakulteto dėstytojai – apie dirbtinio intelekto pavojus ir tarpdiscipliniškumo svarbą 2024 06 21 Naujas katalogas kviečia pažvelgti į Marijos Teresės Rožanskaitės kūrybą ir gyvenimą lyg pro rentgeno spinduliuotę 2024 06 21 Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio 2024 06 21 MO muziejaus ir Britų tarybos projektas tautinių mažumų mokyklos moksleivius padrąsino kalbėti lietuviškai          
.
2022 05 14

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus jungiasi prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos

Gegužės 14 d. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus jungiasi prie tarptautinės Muziejų nakties iniciatyvos ir lankytojus pasitinka su iki vidurnakčio vyksiančiais nemokamais renginiais, parodomis, ekskursijomis, edukaciniais užsiėmimais. 

M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55)

Darbo laikas: 17.00–24.00 val.

Muziejuje lankytojų lauks pamėgtų edukacinių užsiėmimų ir kūrybinių dirbtuvių erdvės. Su svarbiausiais Čiurlionio kūrinių simboliais susipažinsite kūrybinėje erdvėje „Pasidaryk paveikslą pats“. „Meilės atvirlaiškių“ zonoje tušu, teptuku ir plunksna galėsite susikurti savo pačių inicialus ir parašyti Meilės laiškus. Edukacinėje erdvėje „Įnoringoji pastelė“ išbandysite tokias kreideles, kokias naudojo Čiurlionis, ir sužinosite, kaip šis žymus dailininkas komponuodavo ir dėliodavo formas popieriaus lape. „Dėlionių pastabiems“ kampelis kvies sudėti Čiurlionio paveikslus, o patys mažiausieji, susipažinę su pasakiškuoju Čiurlionio pasauliu, pasigamins puošnias čiurlioniškas karūnas.

Lankytojai galės apžiūrėti „Kaunas – kultūros sostinė 2022“ pristatomą pasaulinio pripažinimo sulaukusio menininko Williamo Kentridge’o parodą „Tai, ko nepamename“, susipažinti su Stasio Ušinsko marionetėmis naujai atsidariusioje parodoje „Stasio Ušinsko marionetės ir tarptautinė modernizmo estetika“, aplankyti muziejaus ekspozicijas „Lietuvos dailė XIV–XIX“, „Kryžių Lietuva“, „Archaika: lietuvių liaudies menas XVIII–XX a.“ bei dar kartą pasinerti į Čiurlionio kūrybą jo darbų ekspozicijoje.

17.00 val. kviečiame į ekskursiją su vertimu į gestų kalbą po M. K. Čiurlionio dailės kūrinių ekspoziciją. Trukmė 1 valanda. Reikalinga registracija el. paštu ruta.klevaite@ciurlionis.lt

Kauno paveikslų galerija (K. Donelaičio g. 16)

Darbo laikas: 17.00–24.00 val

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ proga galerija „Meno parkas” pristato meno pasaulio ikonos, menininkės Marinos Abramovič parodą „Būties atmintis“. Pirmą kartą ji rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios autorės performansų dokumentacijų ir filmų. Ekspozicijoje išsamiai pristatoma Marinos Abramovič kūryba nuo 7 deš. iki pastarųjų metų. Čia bus galima susipažinti su dokumentine medžiaga, menininkės kūrybine biografija, garsiuoju jos Manifestu bei unikaliu kūrybos Metodu. Paroda skirta lankytojams nuo 18 metų.

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus / Velnių muziejus (V. Putvinskio g. 64)

Darbo laikas: 17.00–24.00 val.

Kviečiame aplankyti Antano Žmuidzinavičiaus memorialinių namų ekspoziciją, išvysti dailininko gyvenamąją aplinką ir kūrybą bei pačią garsiausią pasaulyje velnių kolekciją. Taip pat muziejuje jūsų lauks VDA Kauno fakulteto dėstytojų Donato Inio ir Justino Krasucko bei Klasikinio realizmo ateljė mokinių darbų paroda „Šešėlis“, 13-ajai Kauno bienalės didžiajai parodai Kaune „Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip“ sukurta Linos Lapelytės vaizdo instaliacija „Kas nutinka žuviai po mirties?“ bei Shary Boyle (Kanada) instaliacija „Sutryptas velnias“.

18.00–20.00 val. dailininko Antano Žmuidzinavičiaus sode veiks specialios kūrybinės dirbtuvės „Prisiminimai“. Kviesime visus išbandyti naują kūrybos techniką su spiritiniu rašalu. Juo galėsite dekoruoti savo atsineštus puodelius, stiklines, vazas, veidrodėlius. Atvykite ir išbandykite šią magiją kartu su visa šeima ar draugų būriu. Jei oras pasitaikys lietingas, kūrybinės dirbtuvės vyks muziejuje. Priemonės: jums reikės atsinešti savo puodelį ar lėkštelę (glazūruoti, vienspalviai (geriausia balti), stikliniai dirbiniai (puodelis, stiklinė – taip pat vienspalviai). Visas kitas reikalingas medžiagas turime.

Istorinė LR Prezidentūra (Vilniaus g. 33)
Darbo laikas: 18.00–24.00 val.

Šią muziejų naktį kviečiame patyrinėti mūsų miesto istorinius ryšius su kitomis Europos šalimis ir tarp mūsų gyvenančiomis bendruomenėmis. Naktinėtojai kviečiami į kas valandą vykstančias ekskursijas su vadovu:

18, 19, 20, 21 (anglų kalba), 22 ir 23 val. – 45 min. trukmės ekskursijos po muziejaus sodelyje eksponuojamą parodą „Europa Kaune“. Sužinosite, su kuo Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu (1918–1940 m.) bičiuliavomės, bendradarbiavome, konkuravome ar iš ko tiesiog mokėmės.

18, 19, 20 (anglų kalba), 21, 22 ir 23 val. – 45 min. trukmės ekskursijos po ekspoziciją „Rūmų istorijos“. Čia sužinosite, kokie permainingi buvo pastarieji dveji rūmų, Kauno ir Lietuvos šimtmečiai. Pradėję nuo pastato atsiradimo istorijos, susipažinsite su labai skirtingais jo šeimininkais bei karus ir okupacijas liudijančiais eksponatais.

Lietuvos sugrįžimą į politinį Europos kontinentą liudijantį dokumentą  lankytojai ras antrajame rūmų aukšte. Vasario 16-osios aktas Istorinėje Prezidentūroje eksponuojamas maloniai sutikus jo savininkui – Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministerijos Politiniam archyvui.

A. ir P. Galaunių namai (Vydūno al. 2)

Darbo laikas: 17.00–22.00 val.

Muziejų naktį atveriama nauja paroda „Modernus paprastumas”, kuri kviečia pasigrožėti Pablo Piccasso, Henry‘io Matisse‘o, Raoul‘o Dufy ir kt. autorių darbais. Ekspozicija parengta iš Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje saugomos „Prancūzų moderninės dailės parodos” (1939) kolekcijos. Lankytojai taip pat galės apžiūrėti memorialinę ekspoziciją, parodą „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“ bei mažiesiems muziejaus lankytojams skirtą parodą „MODER… KAS? KAUNO MODERNIZMAS! IR ARCHITEKTO PROFESIJA“.

J. Zikaro namai-muziejus (J. Zikaro g. 3)
Darbo laikas: 17.00–22.00 val.

Vienoje gražiausių Kauno vietų, Pelėdų kalno papėdėje, stovintis skulptoriaus Juozo Zikaro namelis pasakoja ne vieną istoriją. Pamatysite atnaujintą ekspoziciją, aplankysite skulptoriaus ir jo šeimos gyvenamąsias patalpas, dirbtuvę, kurios atskleidžia ir parodo XX a. 2 deš. interjerų ypatumus ir išlikusias autentiškas detales, bei pasigrožėsite nuostabia Kauno panorama.

M. K. Čiurlionio namai-muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai)

Darbo laikas: 18.00–22.00 val.

Kiekvienas, atvykęs į Muziejų naktį, M. K. Čiurlionio namuose-muziejuje turės galimybę sudalyvauti loterijoje (užpildęs dalyvio anketą vietoje) ir laimėti nemokamą virtualios realybės filmo  „Angelų takai“ peržiūrą. Loterijos laimėtojus paskelbsime 20.30 val.

19 val. Teatralizuota ekskursija „Ašariukės mamai“. Pradėję nuo M. K. Čiurlionio namų-muziejaus, su gidų grupe „Artelė“ keliausite po Druskininkus susipažinti su Čiurlionio gyvenimu bei jo kūryba.

20 val. „Čiurlioniškos vaišės“. Sugrįžus į muziejų po ekskursijos, kviesime paragauti kuklių, bet čiurlioniškų vaišių muziejaus obelų sodelyje.

20–21 val. Edukacija „Pleneras“. Edukacinio užsiėmimo dalyviai kaip tikri dailininkai pieš ant molbertų. Pasirinks jiems patinkančią vietą ir motyvą, tapys naudodami mėgstamas dailininko priemones: pastelę ir popierių. Edukacija vyks M. K. Čiurlionio namų-muziejaus sodelyje.

21 val. Mantvydo Leono Pranulio solinis koncertas. Universalus ir įvairiapusiškas savo kartos kūrėjas Mantvydas Leonas Pranulis yra trimitininkas, pianistas, kompozitorius, vis dažniau atskleidžiantis ir vokalinius savo gebėjimus. Pranulio pasaulyje susipina džiazas, klasikinė muzika, taip pat elektroninės ir roko muzikos elementai.

V. K. Jonyno galerija (Turistų g. 9, Druskininkai)
Darbo laikas: 18.00–22.00 val.

18 val. Leono ir Aido Striogų skulptūrų parodos „Bėga gyvenimas bėga…“ atidarymas. Parodoje bus pristatomi jau tradiciniais tapę Leono „medinukai“ ir Aido „prakalbinti“ akmenys – daugiausia 2022 metais sukurti darbai. Parodos atidarymo metu V. K. Jonyno galerijoje turėsite galimybe pabendrauti su vienu iš parodos autorių – Aidu Strioga.

20–21 val. Edukacija „Langas į saulę“. Žymaus lietuvių dailininko, vitražų kūrėjo V. K. Jonyno galerijoje jūsų laukia tapyba ant stiklo šaltais vitražo dažais. Sukurta nedidelio formato kompozicija, įkomponuota lange, padės sukurti džiugią šventinę nuotaiką jūsų kambario interjere.

Muziejų lankymas ir visos veiklos yra nemokamos.