.

Jaunųjų menininkų performansų renginys „Per/forma“ VDA „Titanike"

Sausio 12 d., ketvirtadienį, 15:30 Titaniko pastate (Maironio g. 3, Vilnius), ketvirtame aukšte, vyks jaunųjų menininkų performansų renginys „Per/forma“.

Per/forma – tai performansų renginys, kuriame nagrinėjamos formos bei jos ribų temos yra atskleidžiamos skirtinguose kontekstuose. Jaunieji menininkai rutulioja asmeniškas bei kiekvienam artimas temas – kūriniuose galima bus patirti juslinio bei garsinio žmogaus pasaulio ribotumą, dvilypį žmogaus ir erdvės santykį, socialinį mėginimą surasti bendrą kalbą, tilto funkciją atliekančią komunikacijos formą sparčiai augančiame mieste. Taip pat tyrinėjamos ir psichologinės žmogaus ribos santykyje su savimi bei pasauliu: baimė, kančia, fizinis bei emocinis skausmas, perpildantis blaivaus mąstymo taurę ir ištrykštantis agresijos forma. Atsiskleis ir žmogaus santykio su savo nuolatos kintančiu kūnu, jo ekspresyvumu bei odos kaip barjero tarp savęs ir pasaulio problematika.

„Prieš rengiant „Įkūnyto performanso laboratorija“ kursą – prisipažinsiu, gan stipriai nerimavau ir jaudinausi ar atsiras norinčių būti jo dalimi. Mano nuostabai, sulaukiau daugiau studentų, nei tikėjausi. Susipažinau su labai atkakliais, kūrybingais, mąstančiais ir unikaliais menininkais, kurių idėjos, savitas požiūris viso studijų proceso eigoje tik skleidėsi ir stiprėjo. Man  reikėjo tik truputį padrąsinti ir švelniai patapšnoti  per petį, nes dažnai būtent tokio palaikymo pritrūksta jaunam menininkui“ – Monika Dirsytė.

Sausio 12 d. Titanike bus galima išvysti vienuolikos jaunųjų menininkų performansus. Ateinam garsiai ir su trenksmu, išvysite drąsius, konceptualius ir originalius Vilniaus dailės akademijos studentų performansus.

Renginio programa:

 Ainė Petkūnaitė „Skin into Skin on the Seashore“

Performanso vieta – Studija C, ketvirtas aukštas

15:30 – 16:20

19:15 – 20:15

Margarita Valionytė „Side“

Animacijos studentė Vilniaus dailės akademijoje, šiuo metu nagrinėjanti neapibrėžtumą erdvėje ir tarpusavio santykiuose. Kartu su Eva Rodz nuo 2022 m. vedė animacijos dirbtuves FAMM erdvėje ir ANIMATEST kursus VDA ADDAM.

Performanso vieta – 424

15:30 – 16:30

Raimedas Latvys „(NE)BIJAU​​“

Laisvas žmogus, bekompromisis kūrėjas, kovotojas. Gimęs ir vaikystę praleidęs Zarasų rajone, kur mokėsi dailės mokykloje. Šiuo metu studijuoja mados dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Į meną žiūri plačiai, neįrėmindamas savęs į tikslias formas: ieško naujų sąsajų, eksperimentuoja, yra ne tik kūrėjas, bet ir dalyvis bei stebėtojas.

Performanso vieta –  Studija A

16:00 – 17:00

Goda Šimulynaitė

Performanso vieta – 424

17:00 – 19:00

Viktorija Balkutė ir Martynas Arlauskas – Performatyvus tyrinėjimas

Viktorija Balkutė, fotografijos ir medijų meno studentė Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu jos pagrindinis domėjimosi laukas – miestas ir jame aptinkamos formos.

Martynas Arlauskas įvietinto meno studentas Vilniaus dailės akademijoje, tyrinėjantis socialines temas. Pasitikėdamas žmonių noru (at)pažinti kitą, savo kūryba siūlo įrankius bei medžiagas statyti socialinę atkirtį mažinančius tiltus, visą sociumą skatindamas tapti veikliu ir atsisakyti galios pozicijų.

Performanso vieta – 449

16:00 – 20:00

Gabija Švanaitė „Hide/Seek“

Performanso vieta – C studija

16:40 – 16:55

17.40 -17.55

Ieva Akelaitytė „skauda-skaudėjo“

Ieva Akelaitytė, Vilniaus dailės akademijos, fotografijos ir medijų meno studentė, savo kūryboje besigilinanti į patyrimus, pojūčius. Taip pat, svarbią dalį menininkės kūryboje užima judesys ir ėjimas atskleidžiantis pačios gyvenimo istorijoje bei asmenybėje. 2022 metų vasarą Ieva dalyvavo Tom Lovelance „Repetition room”performanse.

Performanso vieta – studija A

17:00 – 17:15

18:00 – 18:15

19:00 – 19:15

20:00 – 20:15

Dagnė Petkevičiūtė „EGGCHIMERISM“

Viena iš FAMM entity kultūros erdvės, esančios SODAS 2123 kultūros komplekse įkūrėjų, kuratorė, renginių organizatorė, tarpdisciplininio meno kūrėja, fotografijos ir medijos meno Vilniaus dailės akademijoje studentė. Kūryboje susitelkusi į vidinius organizmo procesus ir išorinių aplinkos objektų materiją bei jų funkciją, menininkė savo kūriniuose atskleidžia skirtingas perspektyvas, kaip galima tyrinėti įvairias ekosistemas. Jos darbuose galima įžvelgti feministines kūrybines strategijas, kismo analizę bei meditatyvų žvilgsnį į tarprūšinius santykius. Dagnė Petkevičiūtė aktyviai dalyvauja ir kuruoja parodas. 2022 metais dalyvavo Austrijoje vykusiame “Ars Electronica” medijų festivalyje kaip menininkė su “media – van – lab” meno tyrimo projektu.

Performanso vieta – 425

16:00 – 16:15

16:45 – 17:00

17:30 – 17:45

18:15 – 18:30

19:00 – 19:15

Kotryna Mauragytė „Monachopsis“

Fotografijos ir medijos meno studentė Vilniaus dailės akademijoje. Pastaraisiais metais dėmesį skiria biomenui, savo darbuose plėtoja feminizmo tematiką, inspiracijos besisemdama iš okultinių tekstų ir mistikos. 2022 metais dalyvavo Austrijoje vykusiame “Ars Electronica” medijų festivalyje kaip menininkė su “media – van – lab” meno tyrimo projektu.

Performanso vieta – 426

16:00-16:20

19:00- 19:20

Akvilė Kleopatra Andruškaitė

Fotografijos ir medijos meno studentė Vilniaus dailės akademijoje, šiuo metu savo kūryboje tyrinėjanti objektiškumą, skulptūrą išplėstame lauke bei jos interaktyvias ir performatyvias galimybes.

Performanso vieta – 4 aukšto foje

16:00-20:00

 

Renginio organizatorė – Monika Dirsytė

Teksto autorė – Simona Bizunovičiūtė

Vizualo autorė – Urtė Račiūnaitė

Vizualo kadras iš Dagnės Petkevičiūtės „EGGCHIMERISM“ audiovizualinio performanso pristatymo.