.

Grupinė paroda „Kūnas. Baimė. Apsauga” VDA Telšių galerijoje

Balandžio 13 d. , ketvirtadienį, 17 val. Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2, Telšiai) atidaroma grupinė menininkų paroda „Body. Fear. Protection”. Ši paroda, tai VDA Telšių fakultete vykusių kūrybinių dirbtuvių apie apsauginę juvelyriką XXI – ąjame a. su portugalų kilmės menininke, juvelyre Cristina Filipe rezultatas. Kūrybinėmis dirbtuvėmis buvo siekta įvairiais būdais peržvelgti kūno, baimės ir apsaugos sąvokas.

Atsižvelgiant į tai, kad šiuolaikinė juvelyrika gali įgyti įvairių formų, dydžių, medijų ir formatų, įskaitant filmą, fotografiją ir performansą, buvo vadovaujamasi skirtingomis strategijomis ir diskusijomis, o dalyviai buvo kviečiami apmąstyti savo baimes mūsų išgyvenamo istorijos laikotarpio kontekste, ir pasekmes bei strategijas, kurių reikia norint įveikti šio laikmečio nepageidaujamus ir nežmoniškus aspektus.

Kaip kūnas susiduria su nesaugumu? Kaip baimė lemia mūsų judesius? Kaip menininko kūryba gali išbandyti kūno ribas, sukelti atstūmimo jausmą ar apmąstyti skirtingus žmogaus matmenis? Kokius klausimus kelia pandemijos ir popandemijos scenarijus apie kūno ir juvelyrikos santykių ateitį? Kodėl kovojant su baime naudojamės amuletų galia ir jų medžiagų bei apotropinių formų simbolika? Kokios fizinės baimės išraiškos jos santykyje su kūnu ir apsauga?

Parodos dalyvės: Rugilė Titaitytė, Evita Stepulytė, Ingrida Mockutė, Rasa Puronaitė, Ieva Vaičaitytė, Gytautė Adomaitytė, Ana Komleva, Eglė Blažiūnaitė, Aušra Mačiulaitienė dešimt dienų giliai pasinėrusios į nuotolinio dialogo, fizinių susitikimų, tyrimų ir praktinio darbo in situ Telšių fakulete virtinę ieško sąžiningų atsakymų bent į vieną iš šių klausimų.

Kuratorės: Cristina Filipe ir Laima Kėrienė

Paroda veiks iki gegužės 6 d.