Ekskursijos parodoje „Gražuolės, pamėklės ir samurajai“ su kuratoriumi Arūnu Gelūnu
Nacionalinė dailės galerija kviečia lankytojus pažinti naują parodą „Gražuolės, pamėklės ir samurajai“ su parodos kuratoriumi dr. Arūnu Gelūnu.
Parodoje atskleidžiama Edo periodo (XVII–XIX a.) popkultūros įtaka šiuolaikinių Japonijos kūrėjų vaizduotei. Čia eksponuojami daugiau kaip 70-ies autorių kūriniai: istorinė ukiyo-e grafika, ankstyvosios ir šiuolaikinės mangos, animės filmų ištraukos, erotinės šiungos knygelės, šiuolaikinių Japonijos menininkų kūriniai ir kt.
Ši istorinė-panoraminė paroda – vienas iš nedaugelio mėginimų (o Lietuvoje – pirmasis) atskleisti sąsajas to, kas muziejinėje erdvėje įprastai nebūdavo ir dažnai vis dar nėra rodoma kartu.
Arūnas Gelūnas yra įgijęs menų (VDA) ir filosofijos (VDU) išsilavinimą, Tokijo menų universitete studijavo japonų tapybą ir kaligrafiją. 1997-2010 m. dėstė grafiką, tapybą tušu ir meno filosofiją Vilniaus dailės akademijoje ir Umea dailės akademijoje (Švedija), Vilniaus universitete dėstė Japonijos meno istorijos ir Japonijos mentaliteto istorijos kursus. 2020-siais Gelūnas apdovanotas Japonijos vyriausybės „Tekančios saulės ordinu su aukso ir sidabro žvaigžde“ už nuopelnus stiprinant Japonijos ir Lietuvos ryšius kultūros ir meno srityje bei skatinant parlamentinius abiejų šalių mainus.
Ekskursija nemokama įsigijus lankytojo(s) bilietą.
Ekskursijos vyks lietuvių kalba.
Vietų skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija: https://forms.office.com/e/Dcsb33GSCJ
Jeigu nuspręstumėte nedalyvauti ekskursijoje, prašome informuoti el. paštu edukacija@ndg.lt
Daugiau informacijos apie parodą „Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto“ rasite čia: https://www.lndm.lt/naujausia-paroda-lndm-nacionalineje-dailes-galerijoje-atskleis-xvii-a-uzgimusios-popkulturos-itaka-siuolaikiniu-japonijos-kureju-vaizduotei/