Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda ir albumo pristatymas

2011 m. spalio 17 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Spalio 20 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) bus atidaryta Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda „Būti laiku“ bei pristatytas to paties pavadinimo albumas. 16.30 val. vyks spaudos konferencija-susitikimas su autoriumi ir parodos bei albumo sudarytoja Egle Deltuvaite.

Parodoje ir albume „Būti laiku“ pristatoma daugiausia apdovanojimų pelniusio Lietuvos spaudos fotografo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario (nuo 2001 m.) kūrybos retrospektyva.

R. Danisevičiaus kūryba sunkiai įspraudžiama į temos rėmus. Savo žvilgsnį jis nukreipia į bene visas gyvenimo sritis: darbą, laisvalaikį, politiką, pramogų pasaulį, meną, miesto erdves… Jo fotografijose – mūsų gyvenamo laiko atspindžiai, atpažįstamos vietos, atpažįstami veidai, įvykiai – čia skirtingais diapazonais, įvairiausiais atspalviais skleidžiasi visa gyvenimo panorama.
Šiandien daugelio iš mūsų kasdieniai maršrutai ir asmeniniai žemėlapiai susitraukia ties keliais taškais, apsiriboja keliomis trajektorijomis. Tarsi tik svetur, atitrūkę nuo mums įprastos aplinkos, sugebame į pasaulį pažiūrėti atmerktomis akimis, o tiksliau – pradedame pastebėti, kas vyksta aplinkui. Ramūnui, atvirkščiai, matymas – jo pasaulis, jo darbas. Atidžiai stebėdamas, strategiškai mąstydamas jis įžvelgia ir atskleidžia kasdienybės paradoksą, tačiau nutylėdamas diplomatiškai palieka teisę mums vertinti tai, ką matė jis.

Analizuodamas fotografo kūrybą, menotyrininkas Tomas Pabedinskas pastebi, kad „kaip tik mieste ir miesto kultūrą charakterizuojančiame gyvenimo būde R. Danisevičius atranda jo kūrybai išskirtinumo suteikiančius paradoksus, o pastaruosiuose – ir galimybę perteikti savo kritišką požiūrį ne vien į fotografuojamą situaciją, bet taip pat į bendresnius visuomenės gyvenimo reiškinius“.

Kaip teigia albumo sudarytoja Eglė Deltuvaitė, R. Danisevičius „ieško būdų kasdienybės įvykių sūkuryje užfiksuoti akimirkas, kuriose įamžinta tai, kas įstringa ilgam ir kalba apie daugiau nei šiandiena. Būtent dėl to Ramūno Danisevičiaus fotografija –  tai kasdienybė kaip įvykis“.

Paroda veiks  iki lapkričio 5 d.

Albumo leidėjai: Lietuvos fotomenininkų sąjunga ir Lietuvos spaudos fotografų klubas

Komentarai

  1. Z I N A S

    VALSTYB. LIETUVIŲ K.: Spalio 20 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Prospekto galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) bus „atidaryta“ Ramūno Danisevičiaus fotografijų paroda „Būti laiku“ bei įvyks to paties pavadinimo albumo sutiktuvės…. 16.30 val. vyks spaudos konferencija-susitikimas su autoriumi ir parodos bei albumo sudarytoja Egle Deltuvaite. Parodoje ir albume „Būti laiku“ rodoma ( ne „pristatoma“ ) daugiausia apdovanojimų pelnusio Lietuvos spaudos fotografo ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos nario (nuo 2001 m.) kūrybos retrospektyva ( apie praeitį ) .R. Danisevičiaus kūryba sunkiai įspraudžiama į temos rėmus. Savo žvilgsnį jis nukreipia į bene visas gyvenimo sritis: darbą, laisvalaikį, politiką, pramogų pasaulį, meną, miesto erdves. Galerijos tel. ( 85 ) 261 83 38; dirba 12 – 18 val. be pirmadienių; paroda veiks iki 2011-11-05.

  2. Z I N A S

    KAS DARKO VALSTYBINĘ LIETUVIŲ KALBĄ,skurdina ją kartodami graikišką žodį „p r o b l e m a“, topinės kainos, perdūryyymai, parkavimas ir t.t., tas griauna Lietuvos valstybingumo pagrinndą. Z I N A S tinklaveikoje ( „internet“).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *