Prancūzų skulptoriaus Raphaëlio Mognetti parodos Vilniuje ir Kaune

2011 m. balandžio 5 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 

Balandžio 6 d., trečiadienį, 18 val. Prancūzų kultūros centre, Didžioji g. 1, Vilniuje ir  balandžio 7 d., ketvirtadienį, 17 val. M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune įvyks prancūzų skulptoriaus Raphaëlio Mognetti parodos „La lucidité est la blessure la plus rapprochée du soleil“ atidarymai.

Pavadinimas – tai R. Mognetti žemiečio, iš Avinjono apylinkių kilusio poeto René Charo sakinys iš pokario metais išleistų „Hipno lapelių“. Lietuviškai jis gali būti verčiamas kaip „Tikrovės šviesa yra artimiausia saulei žaizda“.

Po pirmojo apsilankymo Lietuvoje, kuomet prieš dešimtmetį Kauno paveikslų galerijoje kartu su grafiku Vincentu Dezeuze savo darbus eksponavo parodoje „Made in Kaunas“, R. Mognetti pateko į nuolatinį Lietuvos traukos lauką.

Čia ne kartą dalyvavęs parodose bei įvairiuose meniniuose projektuose, šiai parodai kūrėjas skyrė ypatingą dėmesį, mat nuo pirmosios ekspozicijos Kaune prabėgęs dešimtmetis jam yra svarbus ir kaip meninio vystymosi bei brandos laikas.
Įprastai su geležimi dirbantis R. Mognetti savo naujausioms skulptūroms panaudojo ir kitas medžiagas, taip praplėsdamas plastinės išraiškos galimybes. Kūriniuose kalbėdamas apie tikrovės pažinimą, sugebėjimą išlaikyti drąsą bei tvirtybę, parodos autorius meistriškai intriguoja, provokuoja ir išlaiko paslaptį, taip žiūrovą vesdamas kelio į pažinimą labirintu.

Ekspozicijos erdvę užpildo ir papildomų prasmių suteikia skulptoriaus bendramintės lietuvių kompozitorės Egidijos Medekšaitės sukurta muzika.

Žiūrovo akiai rodomi darbai išsiskiria  koncepcija,  jungiančia abi parodos erdves. Savo darbus pristatydamas dviejuose miestuose, menininkas nuolatos pabrėžia, kad tai – jo dvigalvis kūrinys, kurį lengviau pažinti aplankius ekspoziciją ir Vilniuje, ir Kaune.

1972 metais gimęs kūrėjas savo darbus yra eksponavęs ir savo tėvynėje bei Ispanijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Liuksemburge, Norvegijoje, Vengrijoje, Vokietijoje.

Paroda Prancūzų kultūros centre veiks iki gegugžės 7 d.,  M. Žilinsko dailės galerijoje  – iki gegužės 8 d.

Parodą organizuoja Prancūzų kultūros centras ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

Iliustracijoje Raphaëlio Mognetti skulptūra „Strutis“. Nuotraukos autorius Raphaëlis Mognetti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *