POST galerija Žilvino Landzbergo parodoje „Maldos dūmas” Kauno paveikslų galerijoje

2022 m. vasario 21 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

POST galerija sugrįžta laikinai kaip Žilvino Landzbergo parodos „Maldos dūmas” dalis. Paroda veikia iki kovo 6 d. Kauno paveikslų galerijoje (Donelaičio g. 16, Kaunas).

POST galerija veikė 2013 – 2020 metais Kaune, Laisvės al. 51A, 4 aukšte.

POST galerija – neinstitucinė, artist run galerija, pristatė įvairių meno žanrų projektus, festivalius, personalines ir grupines parodas, tęstinius projektus, bendradarbiavo su įvairiomis institucijomis.

Sumažinta erdvėje, transformuota kitoje vietoje ir kitame laike POST galerija pristatys keletą vykusių tęstinių projektų.

 

Žilvino Landzbergo paroda „Maldos dūmas”

Pãroda „Maldos dūmas“, menininkas ir tyrėjas Žilvinas Landzbergas, atskleidžia amžiną prašymą išlikti laikinam. Siekdamas įsiterpti į nemarų institucinį muziejaus kūną ir paženklinti jo vidų laikina gyvybe, jis sukuria svetimkūnį – kitos, neinstitucinės galerijos organizmą – išnykusią ir primirštą, vieną progresyviausių Kauno šiuolaikinio meno erdvių – POST galeriją. Projektu kuriamas vaidmenų apsikeitimas: ne muziejus į savo vidų įtraukia menininkus ir jų kūrinius, ne jis kuria jų reprezentacijos būdus ar rašo jų istoriją, bet patys menininkai įsiveržia ir kolonizuoja erdves, siekdami neužkariauti, o pažinti muziejus ir parodų sales, jų judesius ir stagnacijas, menotyros tradicijas, jų jungtis ir pertrūkius. Žilvinas Landzbergas kaip etnografas sukuria situaciją, kuri verčia atnaujinti trapių nepriklausomų galerijų dialogą su didžiaisias kūnais, įsteigdamas naują struktūrą, sename karkase. Ši paroda – apie erdves ir teritorijas, jų ženklinimą ir kalbą, apie privačias iniciatyvas, meno parodų sales, muziejus ir visus juos užpildančius žmones, ryšius, bendratis ir prieštaras, apie menininkus kurie nuolatos bando padaryti kažką gyvo, ir apie istoriją, kuri bandydama išlikti gyva kartais miršta archyvuojama ir saugoma.

Parodoje eksponuojama Žilvino Landzbergo specialiai 33-ajai San Paulo bienalei kurta instaliacija „Paslėpta Saulė“ (2018 m.), pristatomi ir naujai menininko sukurti skulptūriniai objektai, piešiniai bei instaliacijos.

Žilvinas Landzbergas gimė 1979 m., Kaune. 2004 m. menininkas baigė Vilniaus dailės akademiją. Nuo 2005 iki 2007 m. studijavo nepriklausomame menininkų institute De Ateliers Amsterdame. Nuo 2003 dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. 2017 m. atstovavo Lietuvai Venecijos bienalėje, taip pat dalyvavo San Paulo bienalėje bei Rygos bienalėje. Užsiima ir parodų kuratoryste, nuo 2011 iki 2013 m. vadovavo meno projektų erdvei Malonioji 6. 2008 m. buvo apdovanotas pagrindiniu modernaus ir šiuolaikinio meno leidyklos „Thieme Art” prizu.

Paroda veiks iki 2022 m. kovo 6 d.

Parodos organizatorius: galerija „Meno parkas“

Parodos partneris: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba

Tekstas: Linas Bliškevičius

 

Nuotraukos: Lukas Mykolaitis

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *