.
2014    11    12

Pokalbių vakaras „Lėtas menas“ su Jurgita Juodyte ir Vilma Šileikiene projektų erdvėje „Malonioji 6“

artnews.lt

Procesas2012

Lapkričio 19 d. 18:30 LTMKS projektų erdvėje Malonioji 6 (Malonioji g. 6, Vilnius) vyks pokalbių vakaras Lėtas menas, kuriame dalyvaus Jurgita Juodytė ir Vilma Šileikienė.

Tęsdama neformalių menininkų ir kuratorių pokalbių vakarų seriją Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga kviečia į jau penktąjį renginį. Jame susitiks dvi LTMKS menininkės Jurgita Juodytė ir Vilma Šileikienė bei kalbėsis apie lėtą meną – ilgalaikius, tęstinius meno projektus. Vakarus moderuoja menotyrininkas Ernestas Parulskis. Kviečiame visus susidomėjusius atvykti ir pasiklausyti.

Jurga Juodytė – menininkė ir dizainerė, kurianti tarpdisciplininius projektus. Dirba konceptualaus meno, socialinio dizaino, vizualinės komunikacijos srityse.

Kai Jurga Juodytė klausia, ką reiškia būti moterimi-motina-menininke, tai nėra vien žaidimas socialinėmis klišėmis – lengvai provokuojantis, bet žaidėjui nieko nekainuojantis. Pamatiniai Jurgos klausimai kreipia į pažeidžiamas vietas. Ką daryti jeigu bijai, arba tau nesiseka? Kaip gedėti to, ką praradai, arba niekada neturėjai? Žaismingos tarpdisciplininio meno intonacijos kiek pridengia klausimų nuogumą, bet jų svorio neatima. Svarbu ir tai, kad Jurgos menas yra lėtas. Menininkė renkasi ne akimirkos akibrokštą, bet metus, ar net keletą jų trunkantį vyksmą. Laikas yra jos kūrinių stuburas. Iš to galima spręsti, kad Jurga nejuokauja. Jos žaidimas rimtas. Ir jis trunka (o gal ir kainuoja?) visą gyvenimą.

Živilė Ratavičiūtė

 http://www.letmekoo.lt/artists/jurgita-juodyte/

Vilma Šileikienė (g. 1970 m. Radviliškyje) 1996-2002 m. studijavo Vilniaus dailės akademijoje Fotografijos ir medijos meno katedroje. Nuo 1998 m. dalyvauja bendrose parodose, rengia autorinius darbų pristatymus Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Suomijoje, JAV.

 „Vienas nuostabiausių dalykų mene ir kūryboje man yra galimybė susikoncentruoti, susikaupti ir dirbti prie ko nors, kas niekada negali būti užbaigta, o kartu – tuoj pat dingsta. Gyvenime yra daugybė dalykų, kurie reikalauja būti išbandyti menu.”

U. P. Hallbergas

 

http://www.letmekoo.lt/artists/vilma-sileikiene/

 

 

Foto: Vilma Šileikienė „Procesas / H. Rodakovskis. Augustas Stiprusis,  XIX a. / 2012“