Pietų ekskursija bei Lietuvos ir Moldovos valgyklų pristatymas ŠMC skaitykloje

2010 m. spalio 21 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Svetingumas

Spalio 21 d., ketvirtadienį, 12 val. vyks pietų ekskursija, kuri yra Indrės Klimaitės meninio projekto „Kompotas“ dalis. Susirinkusieji vyks į valgyklą-kavinę „Svetingumas“ (Panerių g. 41), o kavos siūlysime išgerti valgykloje-kavinėje „Imrida“ (Panerių g. 45). Norintieji vykti į ekskursiją kviečiami susirinkti 12 val. prie ŠMC kasos.

Spalio 21 d., ketvirtadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje vyks susitikimas su projekto „Kompotas“ autore Indre Klimaite, kuri pristatys valgyklų kultūros tyrimo tęsinį: Lietuvos ir Moldovos valgyklas.
2009 metais, bendradarbiaudama su istorikais, rašytojais ir fotografais, Indrė Klimaitė tyrinėjo Vilniaus ir Kauno valgyklų gyvenimą – erdves, kuriose atsispindi praėjusios epochos gyvenimo būdas ir socialinės vertybės. Projekto tikslas – parodyti nykstančią, apleistą, kintančią ir prieštaringai vertinamą valgyklų kultūrą. Šios valgyklos – tai tarsi maži muziejai, nukeliantys į XX amžių.

Indrės Klimaitės projektą sudarė internetinis valgyklų katalogas (www.kompotas.lt), pietų ekskursijos į valgyklas, iš Olandijos atvykusios fotografės Isabellos Rozendaal nuotraukų serija ir spausdintas valgyklų gidas, pateikiantis ne tik valgyklų fotografijas, aprašymus, žemėlapius, meniu, bet ir istorinę medžiagą bei interviu su ilgamečiais valgyklų darbuotojais.

Šiais metaius Indrė Kilmaitė toliau tęsia pradėtus tyrimus ir susitikime pristatys naujausią medžiagą apie Moldovos valgyklas.

Foto: Isabella Rozendaal.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *