Penki pasiūlymai Lukiškių aikštės memorialui išsamiai pristatomi parodoje ŠMC

2017 m. lapkričio 21 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 23 d., ketvirtadienį, 16 val. Šiuolaikinio meno centre atidaroma paroda, pristatanti penkis pasiūlymus Lukiškių aikštės memorialui. Tris parodos trečiadienius (lapkričio 29 d., gruodžio 6 d. ir 13 d.) 17 val. vyks nemokamos ekskursijos po parodą su ŠMC edukatore.

Kviečiame susipažinti su penkiais pasiūlymais Lukiškių aikštės memorialui ŠMC skaityklos erdvėje. Tai paskutinysis LR kultūros ministerijos ir ŠMC organizuojamų kūrybinių dirbtuvių etapas. Šį ketvirtadienį, lapkričio 23 d., 16 val. atidaroma paroda, kurioje greta vizualizacijų ir architektūrinių brėžinių pirmąkart pristatomi ir skulptūriniai penkių pasiūlymų maketai ir medžiagos bandiniai.

Primename, jog kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja šie autoriai ir kolektyvai: kūrybinė grupė, kurią sudaro architektai Gintaras Čaikauskas, Kęstutis Akelaitis, Linas Naujokaitis, dailininkas Rimantas Dichavičius ir skulptorius Arūnas Sakalauskas; architektų grupė, kurią sudaro Tomas Grunskis, Jūratė Kindurytė, Eglė Dimaitytė, Jovita Laurukėnaitė ir Martynas Mankus; skulptorius ir dizaineris Andrius Labašauskas; kraštotyrininkas, buvęs tremtinys Algimantas Lelešius; fotografas, filmų ir meno instaliacijų kūrėjas Darius Žiūra. 2017 m. liepos pabaigoje ekspertų komisija šių autorių pasiūlymus atrinko iš daugiau nei trisdešimties idėjų, pateiktų atsiliepiant į birželio 6 d. Šiuolaikinio meno centro paskelbtą kvietimą. Lukiškių aikštės memorialas pagal kvietimo sąlygas turėtų būti įgyvendintas iki 2018 m. gruodžio.

Nuo 2017-ųjų liepos Šiuolaikinio meno centro komanda dirbo su visų penkių projektų autoriais, konsultavosi su istorikais, menininkais, urbanistais, valstybinės reikšmės renginių protokolo, technologijų bei teisės specialistais. Visi penki autoriai ir kolektyvai vystė savo pasiūlymus atsižvelgdami į ekspertų komisijos išsakytas rekomendacijas, tobulindami savo projektų istorinio naratyvo niuansus, technologinius aspektus, derindamiesi prie rekonstruojamos Lukiškių aikštės landšafto ir architektūrinių bei apželdinimo elementų.

Kūrybinių dirbtuvių organizatoriai: LR kultūros ministerija ir Šiuolaikinio meno centras
Parodos architektai: Petras Išora ir Ona Lozuraitytė

Paroda veiks iki gruodžio 17 d. kasdien nuo 12 iki 20 val. išskyrus pirmadienius. Parodos lankymas nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *