Pekka Korvenmaa paskaita „Įtakų srautas periferijoje. Suomių architektūra Baltijos šalyse“

2014 m. sausio 27 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
AF_11_C_iliustracija_Saynatsalo Town Hall

Architektūros [pokalbių] fondas jau įpusėjo vienuoliktąjį pokalbių ciklą, skirtą analizuoti daugiabriaunei nacionalinio identiteto temai architektūroje. Trečiąją paskaitą skaitys dizaino ir kultūros profesorius Pekka Korvenmaa iš Suomijos.

Sausio 30 d., ketvirtadienį, 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) įvyks trečiasis ciklo „Kaip aš čia patekau?* Nacionalinis identitetas architektūroje“ pokalbis – „Įtakų srautas periferijoje. Suomių architektūra Baltijos šalyse“. Suomijos Aalto universiteto meno instituto prodekanas, Dizaino bei Kultūros katedros profesorius Pekka Korvenmaa paskaitos metu bandys apibrėžti kokią įtaką Suomijos architektūra turėjo Baltijos šalims, taip pat ir Lietuvai. Išskirtinis šio pokalbio pašnekovas tiria, kaip „periferijos“ gali bendrauti, kurti išskirtinį dizainą ne visada veikiamos didelių centrų, tokių kaip Viena ar Berlynas.

Pekka Korvenmaa yra Suomijos Aalto universiteto meno instituto prodekanas, Dizaino bei Kultūros katedros profesorius. Nuo 1981 jis rašo suomių architektūros ir dizaino klausimais tiek Suomijoje, tiek tarptautiniu mastu, šia tema yra išleidęs knygų bei straipsnių. Pastaruoju metu Pekka su įvairiais projektais dažnai keliauja po Baltijos šalis, domisi suomiškos architektūros įtaka mūsų šaliai.

„Kaip aš čia patekau? Nacionalinis identitetas architektūroje“ – tai vienuoliktas ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO  paskaitų ciklas. Tęstinis įkvepiančių pokalbių ciklas su išskirtiniais pašnekovais iš užsienio ir Lietuvos yra skirtas ugdyti humanišką, jautrią, mąstančią ir įžvalgią asmenybę. Daugiau informacijos ir video įrašus iš jau praėjusių paskaitų ciklų galite rasti www.archfondas.lt/paskaitos/pokalbiai.

Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas. Paskaita organizuojama bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.

Vienuoliktojo ciklo kuratoriai – Julija Reklaitė, Justina Muliuolytė, Tadas Jonauskis.

Kviečiame apsilankyti ir kitose 11-ojo Architektūros [pokalbių] fondo ciklo paskaitose:

Vasario 6d.,     diskusija su Lietuvos įvaizdžio kūrėjais – Jolanta Rimkute, Saulium Valium, Paulium Senūta / „Drąsi Lietuva“.

Vasario 13d.,    diskusija su vidurinės kartos Lietuvos architektais – Gintautu Natkevičiumi, Audriumi Ambrasu, Gintaru Čaikausku, Alvydu Šeiboku / „Naujosios architektūros tapatybės“.

* Pavadinimas pasirinktas iš menininko Stefan Bruggeman tęstinio kūrinio „Parodų pavadinimai“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *