.
2023    11    14

Paupio galeriją po atviru dangumi papuošė naujas kūrinys – „Klaidžiotojų žemėlapis“

artnews.lt

Paupyje sukurta viešoji meno galerija po atviru dangumi pasipildė dar vienu, jau aštuntuoju meno kūriniu. Prie kino teatro „Pasaka“ pastatytas menininkės Akvilės Magicdustės sukurtas „Klaidžiotojų žemėlapis“ kviečia dar giliau tyrinėti ir pažinti neatrastą Paupio pasaulį. Šį ir kitus meno kūrinius miestui padovanojo rajoną vystanti „Darnu Group“, į juos investavusi jau 150 tūkst. eurų.

Žmonės kviečiami Paupio rajoną atrasti kitu kampu

Žinomos iliustratorės Akvilės Magicdustės sukurtas „Klaidžiotojų žemėlapis“ yra menininkės Paupio rajono interpretacija. Jis pastatytas šalia kino teatro „Pasaka“, ant specialiai jam pritaikytos ir pagamintos kolonos, menančios istorinius laikus. Menininkės darbas kviečia leistis į nuotykį po rajoną, o taip pat ir interaktyvia forma atrasti įdomiausias Paupio vietas, kuriose galima smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį.

„Žemėlapis sudarytas iš mažų užuominų apie skirtingas Paupio vietas. Kai kurie ženklai labai lengvai suprantami, o kiti – sunkiau. Ne visi jie yra paaiškinti, dėl to geriau nemėginti visko suprasti, o priimti kaip vizualią poeziją. Žemėlapį papildo ir mano kurti keramikos dirbiniai, kuriuos galima atrasti klaidžiojant po visą rajoną ir jo apylinkes. Vienas tokių – ant Bernardinų kapinių tvoros esanti „audinės vėlė, nepatekusi į kapines“. Pastaroji – lyg paminklas visoms audinėms, paaukojusioms gyvybes dėl kailinių pramonės senajame Paupio rajone buvusiame „Vilniaus kailiai“ fabrike“, – pasakoja iliustratorė.

Per dvejus metus rajonas išskirtinai pasipuošė

„Siekiame kurti erdves, kurios ne tik atliktų funkciją, bet ir būtų nuolatos gyvos, suteiktų unikalias patirtis, emocijas. Tikime, kad būtent menas yra vienas geriausių būdų tai pasiekti. Džiaugiamės, kad per kelerius metus mums pavyko suformuoti išskirtinę ir atvirą meno galeriją, pasižyminčia formų įvairove. Naujų spalvų jai suteiks ir „Klaidžiotojų žemėlapis“, kuris, tikiu, taps dar vienu miestiečių mylimu ir populiariu traukos objektu, priversiančiu bent akimirkai sustoti“, – sako „Darnu Group“ korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė.  

Paupio meno galerija po atviru dangumi pradėta kurti prieš dvejus metus. Be Akvilės Magicdustės „Klaidžiotojų žemėlapio“ galeriją sudaro Žilvino Landzbergo skulptūra „Palmė“, Jurgio Tarabildos piešinys „Paupys“, Beatričės Mockevičiūtės skulptūrų serija „Asukas“, Lino Kutavičiaus šviesos instaliacija „Rieduliai“, Donato Jankausko-Duonio skulptūra „Rytmetis“, Eimanto Ludavičiaus skulptūra „Dobermanė“ ir Žygimanto Kudirkos kurti pasivaikščiojimai alternatyvioje realybėje „Paupio gidai“.

Su visais kūriniais esančiais Paupio rajone galite susipažinti čia.