Paskaitos miesto tema ŠMC skaitykloje

2010 m. kovo 24 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Skaidra_Spaudos_rumai_639x380_1

Du penktadienius iš eilės Šiuolaikinio meno centro skaitykloje (Vokiečių g. 2) vyks paskaitos miesto tema, kurias skaitys menotyrininkė dr. Skaidra Trilupaitytė ir Johan Lundh – nepriklausomas kuratorius ir rašytojas, gyvenantis ir dirbantis Stokholme bei Niujorke.

Pirmasis susitikimas vyks jau šį penktadienį, kovo 26 d., 18 val., kuriame Skaidra Trilupaitytė pristatys pranešimą „Menininkas ir miestas“.

Kultūra postindustriniuose miestuose siejama su naujuoju urbanistiniu verslu“. Šios srities paslaugas iliustruoja prestižiniai festivaliai, bienalės, didieji sporto renginiai ir pan., turintys tikslą skatinti kosmopolitinį vietos „įvaizdį bei patrauklumą tarptautiniams investuotojams ir turistams. Įvairūs gentrifikacijos pavyzdžiai visame pasaulyje rodo, jog kultūros erdvės bei “menininkų kvartalai” dažnai tampa ir elitinio vartojimo erdvėmis. Savo ruožtu, net ir kritinė meninė produkcija neretai derinama prie didžiųjų plėtros programų, kurių patys menininkai paprasčiausiai nepajėgūs kontroliuoti. Paskaitoje bus svarstoma, kokiais būdais šiandien galėtume aptarti urbanistinės menininkų veiklos funkcijas? Kieno kultūra (ir kieno interesų vardan) kuriama naujosios ekonomikos mieste? Ar meno kūriniais “humanizuojamos” viešosios erdvės yra vien integrali simbolinės miestų ekonomikos dalis, ar jos gali tapti ir demokratinės politikos erdvėmis? Remiantis Vilniaus pavyzdžiais bus mėginama atsakyti į šiuos ir kitus panašius klausimus.

dr. Skaidra Trilupaitytė – menotyrininkė, dailės kritikė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslinė bendradarbė. Lietuvos ir užsienio akademinėje spaudoje publikuoja straipsnius kultūros politikos temomis. Domisi urbanistinio-kultūrinio planavimo, kūrybinių industrijų, tarptautinių intelektualinių mainų klausimais.

Kita paskaita vyks balandžio 2 d. 18 val., tačiau apie jį plačiau pranešime kitą savaitę, kad iki to laiko nepamirštumėte ir būtinai apsilankytumėte.

Komentarai

  1. Rufus Markiz

    O kituose miestuose gyvenantiems ratas eilinį kartą užsidaro, ŠMC galėtų įrašyt visą tai ir patalpint savajame cac.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *