Paskaita apie Milano dizaino trienalę NDG

2018 m. rugsėjo 24 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo 27 d., 18.30 val. NDG auditorijoje vyks italų dizaino istorijos tyrinėtojo Giorgio Galleani paskaita.

Parodoje „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ pristatomas unikalus eksponatas – lietuvių tautodailės ekspozicijos II tarptautinėje Moncos dekoratyviojo meno parodoje 1925 m. dokumentacija. Ją lydi intriguojantis pasakojimas apie ankstyvąsias patirtis lietuviams dalyvaujant tarptautinėse dizaino parodose Vakarų Europoje, kurį parengė viena iš parodos kuratorių Giedrė Jankevičiūtė. Jau 1933 m. stambesnis pramoninis Italijos centras Milanas perėmė iš Moncos dizaino parodų idėją. Ilgainiui Milano trienalė tapo viena žymiausių dizaino parodų pasaulyje.

Ta proga NDG paskaitą apie Milano trienalę ir jos sukauptą italų dizaino kolekciją skaitys architektas ir dizaino istorijos tyrinėtojas Giorgio Galleani. Paskaitoje lektorius pristatys italų visuomenės meninę ir socialinę evoliuciją nuo pokario iki šiandienos.

Giorgio Galleani (g. 1968) yra architektas, interjero ir parodų dizaino mokslų daktaras. 2001–2005 dirbo moksliniu tyrėju Milano politechnikos universiteto Architektūros fakultete Architektūrinio dizaino katedroje. Milano Politechnikos universitete su studentais vystė parodų, muziejų dizaino projektus, pasiremdami istorine medžiaga iš tarptautinės mugės „Fiera di Milano“ ir dizaino parodos „Triennale di Milano“ archyvų. Nuo 2006 m. bendradarbiaudamas su Milano trienale, rengia laikinas parodas ir muziejinius leidinius. Nuo 2009 m. kuruoja nuolatinę italų dizaino kolekciją, o nuo 2010 m. – italų dizaino archyvą.

Renginys nemokamas, be registracijos. Paskaita vyks anglų kalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *