Pasivažinėjimai su taksi: dokumentinio spektaklio repeticija „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ Kaune

2022 m. vasario 2 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kauno centre įsikūrusi legendinė paslaptis, ne tik miesto bohemos, bet ir įvairių kauniečių pamėgta susitikimų vieta ar nauja erdvė „patirti“ teatrą? Sausio 22-23 d. vykusiame dokumentinio spektaklio „Taksi” pristatyme / repeticijoje “Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ kitokie teatro aktoriai – taksi vairuotojai – į legendinę Kauno kavinę bei miesto gatves pakvietė žiūrovus ne tik pasiklausyti ištraukų iš savo gyvenimų, bet ir įsitraukti į netikėtą, intymų pokalbį.

Kavinėje „Mažasis Paryžius“ vykęs susitikimas kartu su taksi vairuotojais pakvietė pasileisti į „pasivažinėjimus“: kartu su vairuotoju-aktoriumi, dalyviai buvo kviečiami į iki 20 min. trunkančią kelionę automobiliu Kauno gatvėmis, kurios metu vairuotojas dalyviams pasakojo fragmentus apie savo patirtis, taksi gyvenimą, vėliau į pokalbį įtraukiant ir pašnekovus. Po susitikimo dalyviai susitiko su spektaklio kūrėjais, turėjo galimybę aptarti procesą, pasidalinti įspūdžiais.

Dokumentinis spektaklis „Taksi“, į Kauno gatves išriedės šių metų gegužės mėnesį, pakvies pasigilinti į laisvos valios, pasirinkimo, tikėjimo ir likimo temas. Neįprastose vietose – taksi automobiliuose – vyksiantys spektakliai keleivį ir vienintelį spektaklio aktorių-taksi vairuotoją apgaubs netikėta ir intymia atmosfera, kurioje atsiskleis ne tik taksi gyvenimo, kultūros, taksistų realybė, bet ir su ja glaudžiai susijusio Kauno miesto vaizdas. Renginys „Pirma stotelė: Mažasis Paryžius“ ir dokumentinis spektaklis „Taksi“ yra “Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Projekto kūrybinė grupė:
Kristina Werner, Rimantas Ribačiauskas, Erika Urbelevič, Žilvinas Landzbergas, Aistė Ulubey

Taksi vairuotojai:
Vainius Sodeika, Lina Butkevičiūtė, Laurynas Mažuolis

 

Nuotraukos: Algimantas Černiauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *