Parodos „TT“ ir „Reperkusija“ galerijoje „Atletika“

2019 m. rugsėjo 20 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 Vilniaus galerijų savaitgalio, vykusio 2019 m. rugsėjo 5–8 d., metu Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga surengė dviejų parodų atidarymus, sutapusius su galerijos „Atletika“ atidarymu.

„TT“

Kas yra tamsumas ir požemiai (plačiąja prasme) tokiuose reiškiniuose kaip – fake news, mistifikacija, nerimas, dark side, sąmokslo teorijos, juodasis humoras, triksterizmas ir tt. Žiūrovui siūloma pabandyti užčiuopti ar įsivaizduoti tamsumo branduolį. Bet visos šios temos suvokiamos be didaktikos ir pamokslavimo, o su lengva ironijos gaidele, kaip neišvengiami dabarties pasaulio reiškinių ir problemų atspindžiai. Kritinė prieiga čia svarbi, bet ne esminė, tad siūlome pamiršti viską, ko tikėjotės.

TT – turi daugybę prasmių ir reikšmių. Tai ir verkiantis emotikonas (vertikalūs brūkšneliai – ašaros, o horizontalūs – akys), ir trending topic trumpinys. TT – populiariausia populiariausios Pietų Korėjos merginų KPOP muzikos grupės “Twice” daina, kurią itin mėgsta interneto forumuose sėdintys meme’ų kūrėjai. TT – žiūrint iš toli panaši į Pi (skaičių be pabaigos). TT – du neužbaigti kryžiai. TT – totorių kalbos trumpinys. Ir T.T.

Dalyviai: Tomas Daukša, Justė Venclovaitė, Robertas Narkus, Aistė Viršulytė, Rokas Dovydėnas, Vitalij Červiakov, Rūtenė Merkliopaitė, Adomas Danusevičius, Darius Žiūra.

Kuratorė Danutė Gambickaitė

„Reperkusija“

Menininko Andrés Padilla Domene video kūrinys „Reperkusija“ pasakoja apie garsinių ženklų paiešką istorinių geologinių įvykių teritorijoje. „Prieš 65 milijonus metų nežinomos kilmės uoliena keliavo kosmine erdve, kol trenkėsi į Žemę ir nulėmė trijų ketvirčių šios planetos gyvybės baigtį. Tyrėjų grupė leidosi į Majų uolos, esančios Žemės ir uolienos susitrenkimo paveiktame regione, tamsą tyrinėti jos akustikos. Siekdami atgaivinti kosminio susidūrimo situaciją jie pradėjo keistą techninį ritualą“.

„Atletika“ – nauja šiuolaikinio meno erdvė įsikūrusi kultūros komplekse „Sodas 2123“. Galerija pristato kylančius ir pripažintus Lietuvos ir užsienio menininkus. „Atletikos“ parodų programa yra atvira eksperimentavimui, naujų procesų mene paieškoms bei įvairiakryptėms idėjoms.

 Kultūros kompleksas „Sodas 2123“ atsivers 2020-ųjų pavasarį. Bendruomeniškumo ir savivaldos principais veikiančioje erdvėje bursis per keliasdešimt įvairių sričių kultūros kūrėjų ir tyrėjų, kurie savo praktikose eksperimentuoja, ieško netikėtų formatų ir reaguoja į naujausias kultūrines, socialines, geopolitines, ekologines aktualijas. „Sodo 2123“ patalpose ruošiamos įvairių meno sričių dirbtuvės ir įranga, o kiekvienas komplekso rezidentas bus atviras dalijimuisi, mokymuisi ir (pa)meistrystei. Komplekso operatorius – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

Parodos galerijoje „Atletika“ (Vitebsko 21, Vilnius) veikia iki 2019 m. rugsėjo 27 d. pagal atskirą susitarimą tel. +37060314257.

Dizainerė: Laura Grigaliūnaitė

Organizatorius: Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga.

 

Nuotraukos: Arturas Valiauga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *