.
2018    10    18

Parodos „Laukiant kito atėjimo“ uždarymo renginiai ŠMC

artnews.lt

Prieš atidarant antrąją parodos „Laukiant kito atėjimo” dalį Varšuvoje, ketvirtadienį, spalio 18 d. ŠMC kviečia į Vilniaus dalies uždarymo renginius:

18 val. Viktorijos Rybakovos paskaita „Pojūčių geografija” ŠMC kino salėje (anglų kalba)

19 val. Roberto Narkaus performansas „Prospect Revenge” ŠMC skaitykloje

20-22 val. Edkos Jarząb balso praktikos dirbtuvės „Tarp sienų” (dalyvių skaičius neribojamas)

Viktorija Rybakova, tyrimo „Pojūčių geografija“ pristatymas

Ketvirtadienį, spalio 18 d., 18 val. ŠMC kino salėje

Viktorija Rybakova pristatys savo emocinio intelekto tyrimus. Pasitelkdama žmogaus anatomijos, neurobiologijos ir filosofijos stebėseną menininkė kels klausimą: ką iš tiesų reiškia klausyti savo širdies? Savo tyrimu Rybakova nori praplėsti jausmų sampratą, stebėdama žmogų kaip kompleksišką emocinį ir racionalų darinį.

Savo paskaitoje filosofė Danielle Macbeth yra pasakiusi, kad „biologija gali paaiškinti, bet ne pateisinti būdus, kuriais mes vieni su kitais siejamės. Todėl vieni kitiems padedame kalbėdami, ką reiškia būti vienu iš mūsų. Mums reikia identifikuoti dalykus, nes nieko savaime duoto ir įtvirtinto nėra. Kai pasidarome racionalūs, pasaulis įgauna reikšmę.“

Viktorija Rybakova yra nepriklausoma menininkė, architektė ir tyrėja. Ji tyrinėja žmogaus kūną ir istoriją akademiniame ir meniniame laukuose. Šiuo metu Rybakova domisi neuromokslais, erotiškumo istorija ir mūsų naudojamų kalbų dekodavimu per atidų kūno audinių stebėjimą.

Viktorijos Rybakovbos paskaita yra parodos „Laukiant kito atėjimo“ pirmosios dalies Vilniuje uždarymo programos, kuri vyks ŠMC spalio 18 d. nuo 18 val. iki 23 val., renginys. Antroji šios grupinės parodos dalis, kurioje Viktorija Rybakova pristatys kitą „Pojūčių geografijos“ instaliacijos versiją, bus atidaryta Varšuvoje spalio 25 d.

 

Robertas Narkus, performansas “Keršto tiesioji”

Ketvirtadienį, spalio 18 d. 19 val. ŠMC skaitykloje

Kaip sėkmingai prastumti (naujas idėjas), net tada, kai jų niekam nereikia? Kaip susikaupti? Kaip nusivylimą, desperaciją, nesaugumą paversti finansiniais instrumentais? Robertas Narkus kviečia susipažinti ir investuoti į schemą, kuri neigiamas emocijas pavers viršfinansiniais ištekliais. “Keršto tiesioji” yra naujausia Roberto Narkaus „išgyvenimo drama“, vieno žmogaus spektaklis, viešųjų ryšių performansas bei paskaita su tragi-komedijos elementais.

Vietų skaičius ribotas, rezervacija būtina: https://www.eventbrite.com/e/prospect-revange-tickets-51283254595

Robertas Narkus savo meninę praktiką apibrėžia kaip aplinkybių vadybą atsitiktinumų ekonomikoje. Ieškodamas naujų būdų apibrėžti menininko veiklą, Robertas Narkus nuolat įsivelia į keisčiausias bendradarbiavimo schemas, steigia kūrinius-bendroves ir organizacijas, kvestionuojančias autorystės, ekonomikos ir socialinio teisingumo sampratas.

Roberto Narkaus performansas apie „Keršto tiesiąją“ – tai parodos „Laukiant kito atėjimo“ pirmosios dalies Vilniuje uždarymo programos dalis. Antroji šios grupinės parodos dalis, kurioje Robertas Narkus pristatys instaliaciją „Keršto tiesioji“, bus atidaryta Varšuvoje spalio 25 d.

„Laukiant kito atėjimo“ – tai dviejų dalių paroda, organizuojama ŠMC Vilniuje ir Zamek Ujazdowski šiuolaikinio meno centro Varšuvoje.

Edka Jarząb, „Tarp sienų“, kūrybinės balso praktikos dirbtuvės

Ketvirtadienį, spalio 18 d., nuo 20 val.

(dalyvių skaičius neribojamas)

Kūrybinės balso panaudojimo, pritarimo ir nepritarimo, kasdienio rūpesčio ir meilės, bet taip pat ir balso maskavimo dirbtuvės.

Tarp privataus ir viešo. Tarp ekstremalaus pasinėrimo į minią ir abejingumo bei bejėgiškumo sienų. Tarp plaučių ir gerklės, rezonuojančių kaukolės kaulų, tarp vieno ir kito įkvėpimo. Tarp oro ir elektros. Tarp sienų kaip akustinių pertvarų, kurios reverberuoja. Tarp tavęs ir manęs.

Edka Jarząb yra atlikėja, poetė, garso menininkė ir aktyvistė. Ji domisi balsu kaip privačią ir viešą erdvę jungiančiu tiltu; klausymu, dainavimu ir improvizacija kaip socialinio pasipriešinimo forma. Meno praktika mąsteliu 1:1, socialinių situacijų kaip transformuojančios medžiagos pasirinkimais, gatvėmis kaip teigimo erdvėmis. Ji tyrinėja protestų ir demonstracijų garso laukus, o taip pat organizuoja garso pasivaikščiojimus ir balso apšildymo prieš protestus kūrybines dirbtuves.

Edka studijavo Hindustano raga muzikines sistemas Varanasyje, o pas Pauline Oliveiros mokėsi Giliojo klausymo. Ji praktikuoja išplėstines balso technikas ir tradicinį dainavimą iš rytinės Europos regionų.

Edkos Jarząb kūrybinės dirbtuvės yra parodos „Laukiant kito atėjimo“ pirmosios dalies Vilniuje uždarymo programos renginys. Antroji šios grupinės parodos dalis bus atidaryta Varšuvoje spalio 25 d.

„Laukiant kito atėjimo“ – tai dviejų dalių paroda, organizuojama ŠMC Vilniuje ir Zamek Ujazdowski šiuolaikinio meno centro Varšuvoje.