Paroda „Malonės cirkas“ Antano Mončio namuose-muziejuje

2018 m. birželio 26 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Birželio 30 d. 18 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Vilnius) atidaroma paroda„Malonės cirkas“.

Išlaikydama ryšį su ideologiniu tradicinio cirko uždaviniu reprezentuoti pasaulį, paroda cirko egzistavimo logiką tęsia išskirtinai per jo bazei – darbininkų gyvenimui ir darbui – būdingas savybes ir santykius: meno dirbinių, socialinių padirbinių ir perdirbinių gaminimą, tapatumo trynimą arba išnaudojimą, prasmės matavimus bei svėrimą, geografijos judinimą, genderinės laisvės ir kūrinių, kurie neišlieka arba neištveria, ir kitas būsenas.

Parodoje pristatomas„Žodynas cirko darbininkui su atsitiktiniu išsilavinimu Ispanijoje“ yra performatyvi migruojančio darbininko kūno reprezentacija, nužyminti transgresyvių santykių su mašinomis, įrankiais ir aplinkomis serijas ir išlikimo santykyje su kalba kovą. Likus dvejiems mėnesiams iki parodos, žodynas buvo išsiųstas potencialiems parodos dalyviams kaip kvietimas į parodą ir kaip jos atidarymo įrankis.

Dalyviai:

Gediminas G. Akstinas (LT), Justina Barzdaitė (LT), Besė+1 (LT), Ross Birell (GB), Peter Burr (US), Jokūbas Čižikas (LT), Peter Fend (US), Auridas Gajauskas (LT), Žygimantas Kudirka (LT), Juozas Laivys (LT), Paulina Mongirdaitė (LT), Gerda Paliušytė (LT), Kairė ranka (LT), Kasparas Pocius (LT), Kazimieras Sližys (LT), Jonas Vaitiekūnas (LT), Darius Žiūra (LT).

Tik kai kurie pėdsakai ir įvykiai parodoje:

Jonas Vaitiekūnas gamina lytį turinčią lovą Žygimanto Kudirkos apps‘o pristatymui,

Gerda Paliušytė klausosi muzikos iš kito kambario,

Juozas Laivys sveria poeziją,

Ross Birell kviečia sudeginti ir išbarstyti jūroje Martino Heideggerio „Juodųjų sąsiuvinių“ pelenus,

Peter Fend pristato savo planą iškraustyti Rusiją į kitą žemyną,

Kazimieras Sližys pateikia išradimus, pagamintus nagrinėjant įvairius techninių santykių parametrus,

Justina Brazdaitė atranda save mašinų cirko viduje,

Auridas Gajauskas gyvena kūrybiškai aktyvaus menininko Juozo Laivio gyvenimą,

Kasparas Pocius recenzuoja „Žodyną cirko darbininkui su atsitiktiniu išsilavinimu Ispanijoje“,

Ir kiti (tik ne „ir kiti“).

Kviečiame į parodos „Malonės cirkas“ video filmų seansą Palangos „Naglio“ kino teatre. Parodos atidarymo metu, birželio 30 d. 20 val. vykstantis seansas nemokamas, liepos 20 d. 13 val. įėjimas su bilietais.

Gerda Paliušytė

Troškimas, kad pavyktų

Troškimas, kad pavyktų“ – esė filmas ir pasakojimas apie šiuolaikinį slampinėjimą. Kelionė, kurią lydi sekso paslaugas telefonu teikiančių operatorių balsai, dedikuojama mūsų libido ir užslėptoms fantazijoms. Filmas sukurtas 2016 m., trukmė 12 min.  Operatorius – Eitvydas Doškus Montažas – Gediminas G. Akstinas, Bart Groenendaal, kompozitoriai – Ulijona Odišarija

Peter Burr

Specialusis efektas

Sekant Tarkovskio „Stalkeriu“, skaidytas ir klaidus šio filmo naratyvas atskleidžiamas pasitelkiant hipnotizuojantį gyvo veiksmo ir įvairių skaitmeninės animacijos stilių mišinį.  Filmas sukurtas 2014 m., trukmė – 22 min.

Darius Žiūra

Veidai 2008-

Dariaus Žiūros filmas „Veidai 2008-„ yra tęstinis projektas, kuriamas kaip videoportretų serija. Menininko studijoje pozuoja merginos, sutiktos Vilniaus geležinkelio stoties rajone. Dėl emociškai stipraus turinio filmas nerekomenduojamas žiūrovams iki 18 metų. Filmo trukmė 24 min.

Iliustracija: fotografija iš Aurido Gajausko archyvo.

Projektą „Malonės būsena“, kurio ribose įgyvendinama paroda, remia Lietuvos Kultūros Taryba.

Rėmėjai: Palangos Tiltas, Vakarinė Palanga, Nidos Meno Kolonija.

Paroda veiks iki liepos 27 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *