Paroda „…Tavo Adas. Adomo Galdiko grafika ir archyvai iš Pauliaus Galaunės rinkinio“ Kaune

2018 m. liepos 18 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 30 d. a ir P. Galaunių namuose (Vydūno al. 2, Kaunas) veikia paroda „…Tavo Adas. Adomo Galdiko grafika ir archyvai iš Pauliaus Galaunės rinkinio“.

Neatsitiktinai jubiliejinę Adomo Galdiko kūrybos retrospektyvą, šiuo metu pristatomą Kauno paveikslų galerijoje, papildo grafikos kūrinių ir archyvinės medžiagos ekspozicija A. ir P. Galaunių namuose. Minint 125-ąsiais A. Galdiko gimimo metines, prisimenama tauri ir prasminga dviejų kūrėjų, meno pasaulio žmonių bičiulystė, užsimezgusi dar studijų metais Peterburge ir besitęsusi daugiau nei penkis dešimtmečius.

Parodoje eksponuojami A. Galdiko grafikos darbai: piešiniai, medžio raižiniai, ofortai, litografijos, dovanoti Pauliui Galaunei, M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekcijoje esantys grafikos kūriniai, įgyti iš paties autoriaus ar kitų šaltinių. Lankytojams pristatomi A. Galdiko laiškai, rašyti P. Galaunei iš JAV, taip pat nuotraukos, kuriose bičiuliai kartu įvairiuose su tarpukario meno gyvenimu susijusiuose susibūrimuose, su šeimomis ir draugais, kelionėse po Lietuvą. Lankytojus kviečiame susipažinti su parodų, kuriose dalyvavo A. Galdikas, katalogais bei jam ir jo kūrybai skirtais leidiniais.

Muziejus atidarytas: II–VI 11–17 val, IV 11–19 val. Dėl apsilankymo muziejuje prašome susitarti telefonu (37) 79 89 95

Iliustracijoje: A. Galdikas su P. Galaune. Kaunas, apie 1936

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *