Paroda „Perfor(m)uoti peizažai“ persikelia į Vilnių

2018 m. rugsėjo 6 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo rugsėjo 6 d. iki rugsėjo 28 d. Keramikos kūrybinio centro „VDA Lauko/ekspo” paviljone (Maironio g. 4, Vilnius) pristatoma parodos „Perfor(m)uoti peizažai” „prokumentacija” (proaktyvi dokumentacija). Keli iš VDA Nidos meno kolonijoje veikusios parodos perkelti eksponatai dar kartą performuoja Kuršių nerijos peizažą Vilniaus senamiesčio kraštovaizdyje, o QR kodai ir nuorodos nukelia žiūrovą į jau įvykusios parodos dokumentaciją bei joje rodytus videofilmus.

VDA Nidos meno kolonija ir visa Kuršių Nerija nuo gegužės iki liepos mėnesio buvo pavirtusi bandymų aikštele ir tyrimų laboratorija. Rezidencijos dalyviai diskutavo apie gamtos ir žmogaus santykius įvairiose skalėse (masteliuose): nuo geologinio kraštovaizdžio iki simbiozės su mažiausiais augalais, nuo parko ir kitų reglamentų iki psichofizinių nuostatų. Ši intensyvi dalyvių rezidencija liepos 20 – rugpjūčio 31 dienomis pavirto paroda, kurioje susitiko kraštovaizdžio architektūros, geografijos, biologijos, skulptūros, darbo etikos, choreografijos, naujųjų medijų ir performanso praktikos.

„Kuršių nerijos peizažas perfor(m)uojamas, Neringoje įvedama fitokratija, parodų salės virsta treniruočių salėmis, atrandama, kad vietinis mentalitetas susiformuoja per nuolatinį darbą specifiniame kraštovaizdyje, o tradicinis dainavimas virsta animalistiniu urzgesiu ir murmesiu.

Tai ne meno paroda, o vizualus, garsinis, performatyvus ir interaktyvus pasakojimas apie Kuršių neriją, kur šiuolaikinis menas suteikia platformą susitikti įvairių sričių tyrėjams ir menininkams bei pateikti savo žiūros, klausos bei sąlyčio taškus.”

Dalyviai
Lina Lapelytė
Ona Lozuraitytė ir Petras Išora
Špela Petrič (Slovėnija)
Anna Romanenko ir Björnas Kühnas (Vokietija)

Kuratorius
Vytautas Michelkevičius

Parodą galima apžiūrėti bet kuriuo paros metu.

Rezidencijos ir parodos rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija, Goethe`s institutas Lietuvoje, Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinio mobilumo programa (KKNORD).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *