Audio žurnalas
. PDF
2020    02    20

Paroda „Nuo Juoko iki beprotybės“ Plungėje

artnews.lt

Užgavėnių proga, Vieno kūrinio galerija Plungėje pristato neatskleistą talentą Gasparą Kubilių, ir jo drožtų kaukių kolekciją. Ekspozicija pavadinimu „Nuo Juoko iki beprotybės“, viešojoje erdvėje Senamiesčio aikštė 5 galima apžiūrėti visą parą. Parodos atidarymas vasario 25 dieną, dešimtą valanda ryte. Pristatymą organizuoja Kleopo draugija bendradarbiaudama su VšĮ Vandens bokštas. Galerijos veiklą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba per tolygios raidos programą. Paroda veiks iki kovo 25 dienos

Septynių kaukių kompozicija Plungės centre, atskleidžia neišsenkamą liaudiškos kūrybos potencialą, kuris skaitmeninių technologijų bei pramoninės produkcijos gausoje, prieš pastato paprasto žmogaus rankų darbą kaip atsvarą tiražavimui. Nors medžio drožiniai atlikti primityvia, tautodailei būdinga maniera, jie savo tūriniu tikrai nėra naivūs. Eksponatai atgaivina gilumines prasmes užkoduotas mūsų kultūroje, spinduliuoja šilumą bei jaukumą, kurio visi pasiilgstame.

Pasak parodos koordinatoriaus Juozo Laivio: „Atrasti ne vienerius metus Plungės rajone kuriantį bet niekada savo kūrybos viešai nepristačiusį medžio drožėją buvo nelengva. Gasparo iš Palūščių kūryba išskirtinė savo estetiniais sprendimais, nuoširdžiai išreiškia gyvą santyki su gamta ir liaudies folkloru.   Autoriaus poreikis kurti, unikalus tuo, kad nepataikauja jokiam užsakovui. Egzistuoja tik vidinis noras išsireikšti, kuris subtiliai sustingsta medžio klostėse. Kūriniai būdami pakankamais patys sau ir savyje, žvelgia į mus bekompromisiškai atsiduodami bet kokiai galimai interpretacijai. Tai paroda, kuri balansuoja tarp sveiko juoko ir sveikos meninės beprotybės.“

Šio pristatymu Vieno kūrinio galerija toliau sėkmingai tęsia savo parodinę veiklą, kuri orientuojasi į kasdieninius Plungės gyventojus bei miesto svečius. Paroda „Nuo Juoko iki beprotybės“ kelia klausimą ar iš tiesų visi nunykstančios autentiškų medžio drožėjų kartos sukurti eksponatai jau sunumeruoti ir pagarbiai saugomi muziejuose, kaip unikalus kultūrinis paveldas?

Kleopo draugijos informacija