.
2014    11    21

„Paroda it* (meninis) tyrimas“ LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“

artnews.lt

vizualizavias

Lapkričio 26 d., trečiadienį, 18.00­­–21.00 val. LTMKS projektų erdvėje  „Malonioji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius) vyks parodos „Paroda it* (meninis) tyrimas“ atidarymas.

19.00 val. vyks Tomo Grunskio garsinio tyrimo performansas A.R.E.(audiorecyclingexperiment):vietalaikas001 (45°25’37’N 12°19’39”E/ 2014.09.25:23.28-48)

Ketvirtadienį–šeštadienį (27-29 d.) nuo 15.00 iki 19.00 val. kuratorius Vytautas Michelkevičius kviečia kartu  išgerti kavos arba arbatos ir patyrinėti parodą ir meninį tyrimą projektų erdvėje Malonioji 6, Vilniuje.

Kuratorius ir tyrėjas: Vytautas Michelkevičius

Menininkai: Artūras Raila, Dainius Liškevičius, Julijonas Urbonas, Eglė Karpavičiūtė

Tyrėjai bendradarbiai: Arnas Anskaitis, Julijonas Urbonas, Akvilė Anglickaitė, Žygimantas Augustinas**, Edvardas Kavarskas, Dainius Liškevičius, Audrius Novickas, Tomas Grunskis**, Aldis Gedutis**, Inga Vidugirytė**, Viktorija Žilinskaitė, Tautvydas Bajarkevičius**, Lina Michelkevičė

**šie bendradarbiai pristato parodoje ir asmenines temos refleksijas.

Kūrybinė komanda: Agnė Alesiūtė, Rokas Cicėnas, Pijus Cicėnas, Sandra Mockutė, Anastasija Sosunova

Meninis tyrimas pastaraisiais metais yra padalijęs menininkus bent į dvi stovyklas, o akademikus – mažiausiai į tris ar net penkias. Ši, iš pirmo žvilgsnio lietuvių kalba keistokai skambanti sąvoka yra tapusi spekuliacijų ir manipuliacijų platforma, vardan kurios dalijamos žinios, pinigai, įtakos ir madingumo bei naujumo kategorijos.

Nors tai bene pirmoji paroda Lietuvoje apie meninį tyrimą, tačiau svarbiau tai, kad ji siekia iškelti daugiau klausimų nei pasiūlyti sprendimų, suvokimo instrumentų ar vertinimo lentelių.

Paroda susideda iš dviejų skyrių. Vienoje erdvėje menininkai išskleidžia savo tyrimo procesus, o kitoje erdvėje išklojamas Vytauto Michelkevičiaus inicijuoto tyrimo apie meninį tyrimą ir jo žemėlapiavimo procesas. Jis vyko ir vis dar vyksta keliais etapais bendradarbiaujant su mokslininkais, menininkais ir dizaineriais, o projektų erdvėje Malonioji 6 sukurta instaliacija yra it dabartinio tyrimo etapo momentinė fotografija.

Parodoje pristatomas „Lietuvos meninio tyrimo žemėlapis: kolektyvinė samprata ir lokali tapatybė“ ir vėliau greta išvystytos asmeninės vizualinės ir tekstinės mokslininkų bei menininkų refleksijos ir proceso dokumentacijos iš Vilniaus meninio tyrimo susitikimų (kūrybinių dirbtuvių, salonų ir diskusijų).

Parodoje taip pat (ne)akivaizdžiai dalyvauja sero prof. Christopherio Fraylingo tekstas „Research in art and design“ (1993) – kuriame kone pirmąkart buvo aptartos meno ir tyrimo santykio problemos.

Paroda veikia iki lapkričio 29 d.* lyg, tartum, kaip, kaip ir; 2. itin, labai, visai, visiškai, kaip tik; 3. beveik, bemaž, apie. Lietuvių kalbos žodynas, 2008, www.lkz.lt.