Paroda „Fluxus Ministerija. Fragmentai“ Jono meko vizualiųjų menų centr

2015 m. liepos 22 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
SONY DSC

Liepos 23 d. 18 val. Jono meko vizualiųjų menų centre (Gynėjų g. 14, Vilnius) pristatoma paroda „Fluxus Ministerija. Fragmentai“.

Parodoje rodoma foto ir video dokumentinė medžiaga iš įvairių renginių, parodų, akcijų, vykusių Vilniaus ir Kauno Fluxus ministerijose. Taip pat du originalūs objektai – Dano Aleksos skulptūra „Danas Aleksa“ ir Tomo Martišauskio skulptūrinis objektas „Kėdė“.

Fluxus ministerija – 2010  m. tuometinio Vilniaus mero Artūro Zuoko sumanytas projektas, gyvavęs kone keturis metus Vilniuje ir Kaune. Abiejų miestų Fluxus ministerijos vertintos prieštaringai – nuo susižavėjimo iki aštrios kritikos, tačiau sunku būtų paneigti, jog tai viena išskirtinių tiek Lietuvos politikos, tiek ir kultūros pasaulio iniciatyvų. Abiejų Fluxus ministerijų veikla buvo ypač aktyvi ir tiršta, įgyvendinta nesuskaičiuojama įvairios kokybės ir įvairiausių žanrų, meno ir nemeno rūšių projektų, parodų, renginių, seminarų, tarptautinis performansų festivalis ir t.t.

Parodoje taip pat demonstruojami Evaldo Janso originalūs video reportažai iš Fluxus ministerijų.

Paroda JMVMC „FLUXUS MINISTERIJA“ yra „įvadinė“, joje rodoma nedidelė dalis Vilniaus ir Kauno Fluxus ministerijų gyvenimo ir veiklos dokumentacijų. Kur kas didesnių apimčių parodą planuojama atjauninti rugėsjį, Fluxus savaitės metu.

Paroda veiks iki rugpjūčio 10 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *