.
2016    06    20

Paroda „End of Meaning“ projektų erdvėje „Editorial“

artnews.lt

 

End of Meaning at Editorial

Birželio 22 d., trečiadienį,  19 val. projektų erdvėje „Editorial“ (Latako g. 3, I aukštas, Vilnius) atidaroma grupinė paroda „End of Meaning“ (liet. Prasmės pabaiga).

Kai ji pirmąkart pamatė Donaldo Trumpo veidą savo facebook paskyros sraute, ji buvo įsitikinusi, jog tai pokštas. Koks nors fiktyvus veikėjas iš „Vėlyvojo vakaro“ (Late Night) ar Ryto ar bet kurio paros laiko šou, kurią ten žiūri pramogai. Tai, kad tas veidas karaliavo tarp visų įmanomų meme’ų, tikrai nepadėjo atskirti pokšto to nuo, ką mes vadiname tikrove. O pastarąja jis ir buvo.

Sveiki atvykę į prasmės pabaigą.

Ji mėgino teisintis nepaprastu greičiu, kuriuo ji virškina informaciją, gerokai greičiau, nei tą ne itin sveiką sumuštinį, kurį ji žiaumoja prie darbo stalo ar judėdama erdvėje, priklijavusi akis prie mažesnio ekrano, mažesnių raidžių, tekstų fragmentų. Informaciją, kuri yra tikras jovalas, sudarytas iš algoritmų parengtų pranešimų, cirkuliuojančių meme’ų, tų atvirų kolektyvinio proto produktų, naujienų apie 2 tūkstančių metų senumo sviesto gabalą, rastą kažkur Airijoje, dar vieno privalomų aplankyti stendų Art Basel meno mugėje sąrašo ar sausų akademinių straipsnių. Ir dar tas varlę primenantis veidas, pasirodantis tai gasdinančių kalbų, tai gif’o traukulio forma. „Privilegijuota žmogaus, kaip prasmės sudarytojo (ir suvokėjo), pozicija jau gerokai supurtyta” – sau pamąstė. O gal kažkas pamąstė už ją?

Ji tiki Wikipedia, o vaizdas yra galutinis tekstas. Interneto pasąmonėje plaukioja tikrosios prasmės.

Sveiki atvykę į prasmės pabaigą. Tokios, kokią mes pažinojome.

//

Menininkai: Paul Barsch,Kah Bee Chow, Clemence de La Tour du Pin, Valentinas Klimašauskas, Pakui Hardware.

Kuratorė: Neringa Černiauskaitė

Atidarymas: birželio 22 d. 19 val.

Parodą galima aplankyti susitarus tel. 865593347