Paroda „ATMOSFERA. Go East – Go West“ Lietuvos Dailininkų Sąjungos galerijoje

2018 m. rugpjūčio 17 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugpjūčio 17 d. 17 va. Lietuvos Dailininkų sąjungos galerijoje vyks parodos „ATMOSFERA. Go East – Go West“ atidarymas ir susitikimas su menininkais.

Parodos dalyviai: Romualdas Balinskas,  Ameret, Saulius Dastikas, Nele Probst, Mantas Maziliauskas, Anita Staud, Virgis Ruseckas, Renata Kasiulytė, Evelyn Somerhoff.

Projekto “ATMOSFERA. Go East – Go West” menininkai susitiko prieš septynerius metus, kartu  dalyvavo parodose, projektuose, simpoziumuose ir per neformalius bendravimo vakarus nusprendė surengti  meninį dialogą, Atmosferą, nusitęsusią tarp Vilniaus ir Berlyno. Bendros parodos koncepcijos nuspręsta atsisakyti, tam, kad dialogas būtų gyvas ir tai netaptų formalumu.  Menininkai – individualistai, skiriasi ir lietuvių bei vokiečių kultūrinis kontekstas, pastebimas jų kūryboje. Vis dėlto, vieną atmosferą kurti galime, kurią paliekame nuskaityti žiūrovams. Kviečiame tiesiog pajausti  buvimo kokybę, kurią kuria paveikslai ir nesivaržyti užkloti savo kultūrinio sluoksnio bei žvelgti į kūrinius savo pasaulėvaizdžio kontekste. Juk tai- Kūryba! Kurkite dialogą patys, juk menas- tai galimybė pažinti save, kaip pasaulio dalį, ir pasaulį, – kaip dalį savęs.

Kuratorės: Ameret (VBK ir BBK narė Berlyne), Sandra Dastikienė (M. Veriovkinos draugijos vadovė)

Projektą remia Lietuvos dailininkų sąjunga (LDS) Vilniuje /Berlyno menininkų asociacija (VBK) Berlyne / Marianos Veriovkinos draugija  (LT) / privatūs rėmėjai (Vilnius / Berlynas)

2018 10.13 – 11.04 Paroda Berlyno menininkų asociacijos VBK galerijoje.  Susitikimas su menininkais spalio 15 d. 17 val.

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *