Paroda „Laikinos erdvės: turizmo sindromas“ Kauno šiuolaikinio meno festivalyje

2010 m. liepos 9 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
turizmo sindromas

Kauno Fotografijos galerijoje (Rotušės a. 1 / Vilniaus g.2, Kaunas) liepos 9 d., penktadienį, 18 val. atidaroma paroda „Laikinos erdvės: turizmo sindromas“, kuri  yra tarpdisciplininis projektas šiuolaikinio mobilumo, turizmo ir migracijos temomis, apimantis (mokslinius) tyrimus, teoriją, praktiką per praktinius užsiėmimus, seminarus, konferencijas ir meno parodas Italijoje, Rumunijoje, Lietuvoje ir Vokietijoje 2009 ir 2010 metais.

Isa Andreu (ES/DE), Johanna Bruckner (AT/DE) ir Timothy Moore (AU/DE) pristatys performansą bei instaliaciją Lešcome Dariaus (Seeking Dariaus). Bus rodomas Romana Schmalisch (DE) video darbas, kuris sukurtas remiantis laivo Witja, eksponuojamo Pasaulinio vandenyno muziejuje Kaliningrade (Rusija), istorija. Eléonore de Montesquiou (FR/DE) video instaliacijoje domisi Estijos ir Rusijos pasienio zonos turizmo aspektais, o Farida Heuck (DE) atskleis, kaip pačios ribos bei sienos šiandien tampa turistų traukos tašku. Galerijoje taip pat bus rodomi Joanne Richardson (RO/DE), David Rych (AT/DE) filmas Raudonieji turai (Red Tours) ir Bettina Hutschek (DE) performanso Bukareštas (Bucuresti) dokumentacija. Pastarieji kūriniai vakare plačiau bus pristatomi pačių autorių prie lauko kavinės „Skliautas“.

Kūrinių pristatymas prie „Skliauto” lauko kavinės nuo 20 val.: Bettina Hutschek (DE) ves paskaitą-performansą Bukareštas (Bucuresti). Veiksmo metu bus galima užduoti klausimus, diskutuoti, bendrauti su autore.

Taip pat prie Skliauto kavinės Joanne Richardson (RO/DE) pristatys ir pademonstruos savo ir David Rych (AT/DE) videodarbą Raudonieji turai (Red Tours), kuriame vaizduojamos su sovietine okupacija susijusios Lietuvos vietos, tarp jų – Grūto parkas ir Išgyvenimo bunkerio drama. Čia istorija, o konkrečiau – komunistinė praeitis – yra perkurta taip, kad taptų patraukli turistams ir pramogų ieškotojams.
Paroda veiks iki liepos 31 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *