Paroda „Armėnai“ „Prospekto“ galerijoje

2010 m. kovo 18 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
garik avanesian

kovo 19 d. (penktadienį) 17 val. „Prospekto“ galerijoje  (Gedimino pr. 43) vyks Garik Avanesian (Armėnija) fotografijų parodos „Armėnai“ atidarymas.

Fotografuoti Garik Avanesian (g. 1959 m.) pradėjo1987 metais. Pirmosios jo nuotraukos – Kalnų Karabacho (tėvų gimtinės) valstiečių portretai. Po metų prasidėjus žemės drebėjimams Leninakane ir armėnų genocidui Sumgajite, Garikas palieka Azerbaidžaną ir po kelerių metų jo gyvenamąja vieta tampa fotogeniškasis Prahos miestas. Menininkas aktyviai įsijungia į Čekijos fotografinį gyvenimą, sėkmingai dalyvauja įvairiuose foto konkursuose ir salonuose, o 2006 m. pradeda leisti mėnesinį žurnalą PhotoART. Tais pačiais metais išvyksta į Armėniją ir Kalnų Karabachą, norėdamas sukurti fotografijų ciklą “Kalnų Karabachas po 20 metų”. Po kelių apsilankymų šiuose kraštuose fotografas ima suvokti, jog jo idėja yra kone neįgyvendinama, kadangi nuotraukose tas dvidešimties metų skirtumas nėra juntamas. Taip atsirado paroda “Armėnai”, kuri kiekvienais metais papildoma naujais darbais. Savo ekspedicijas į Armėniją fotografas vadina “kelionėmis į fotografijos rojų”. Ir tai visai suprantama – kur dar pasaulyje galima fotografuoti be išimties visur ir visus… Paroda “Armėnai” sėkmingai rodyta Buenos Aires ir Slovakijos Levice.

Būtina pažymėti ir tai, jog Garik Avanesian savo leidžiamame žurnale /PhotoArt/ nuo 2006 metų yra pristatęs nemaža Lietuvos fotomenininkų darbų. Žurnale publikuotos A. Sutkaus, A. Macijausko, M.. Šilekaitės-Čičirkienės, R. Požerskio, A. Aleksandravičiaus, R. Baranausko, N. Šau ir V. Bubelytės portfolio. Keliuose žurnalo numeriuose atspausdinti R. Danisevičiaus, R. Parafinavičiaus, V. Kopūsto  ir V. Tamoliūno darbai. Taipogi G. Avanesian leidžia kasmetinį fotografijos albumą The Best Photographers, kuriame yra plačiai pristatęs A. Macijausko, V. Butyrino, M. Požerskytės, R. Požerskio, A. Sutkaus ir V. Šontos kūrybą.

Paroda veiks iki kovo 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *