Olandų menininko Timo Van Tuilo paroda Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje

2010 m. rugsėjo 5 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Stalingrad 06.2010 LT K

Rugsėjo 11 d., šeštadienį, 18 val.  Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje (Konarskio g. 37) atidaroma olandų menininko Timo Van Tuilo  paroda „Babelis Apverstas“. Po parodos atidarymo, 20 val. vyks menininko  performansas, kuris bus gyvai transliuojamas internetu.

Timas Van Tuilas– skulptorius, tapytojas, grafikas, performanso menininkas – gimė 1976 m. Nyderlanduose, s’Hertogenbosche. Nuo pat ankstyvos vaikystės buvo aišku, kad jis taps dailininku – daugelis jo veiklos krypčių ir tikslų buvo susiję su menu. Timas Van Tuilas baigė garsiąją AKI Dailės akademiją ir savo darbų dėka tapo žinomas Olandijoje. Ilgos kelionės po Europą ir artimuosius Rytus atvedė jį į Lietuvą. Jis yra pirmasis menininkas, kuriantis „Terra recognita“ fondo veiklos rėmuose – ši pelno nesiekianti institucija, įsteigta 2009 metais, skirta XXI a. vizualinės meninės kūrybos palikimui saugoti, plėsti, populiarinti.

Olandų menininko kūryba Lietuvoje pristatoma pirmą kartą. Timas Van Tuilas šiuo metu gyvena ir kuria Kaune. Visi parodoje eksponuojami kūriniai sukurti jam dirbant Lietuvoje.

Menininkas dirba su įvairiausiomis medijomis, tačiau pagrindinė jo veiklos kryptis – medinės erdvinės struktūros („Rėmai“). Pasak menotyrininkės Eglės Dean, šios išraiškingos erdvės fragmentacijos pagrįstos konceptualiu mąstymu, kartu – kupinos socialinių poteksčių, vitališko gyvybingumo. Savitos ir menininko kuriamos vadinamosios „šviesos dėžės“ – tai drobė, užtempta ant sudėtingų rėmų ir įstatyta į langą. Tokiu būdu šviesa tampa instaliacijos dalimi, ji sukuria vis naujas sąvokas ir formas, kurios fiksuojamos vaizdajuostėje.

Parodoje „Babelis Apverstas“, atspirties tašku pasirinkęs biblinę istoriją, menininkas kalba apie skirtingų tautų savitarpio supratimo problemą. Joje eksponuojami piešiniai ir tapybos darbai. Šiuose kūriniuose galima aptikti ir menininko vaizdinį dienoraštį, ir subjektyvius, prieštaringus vidinius išgyvenimus, ir mitologinių parafrazių. Nors juose svarbiau ne forma, o turinys, prasmė, tačiau jiems drąsiai galima taikyti ir klasikinius estetikos kriterijus: linijos, ritmo, vieningumo, įtampos, elegancijos. Menininko sumanymu, parodoje nebus atsitiktinumų – kūriniai jungsis į iš anksto apgalvotas struktūras, kurios savaip atlieps pagrindinę ekspozicijos idėją.

Paroda veiks darbo dienomis nuo 14 – 20 val iki spalio 6 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *