Net dvi meno mugės „ArtVilnius‘15”nominacijos – Ukrainai

2015 m. birželio 26 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

ArtVilnius'15 atidarymo ceremonija. Rycio Seskaicio nuotr.

Vakar atidarytoje VI tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘15” buvo paskelbti penki laureatai, tarp jų du atstovauja šių metų mugės šalies viešniai Ukrainai. Nikitos Shalennyj iš Ukrainos darbas „Sibiras” gavo geriausios „ArtVilnius‘15” instaliacijos nominaciją, o Ukrainos meno galerija TSEKH tapo geriausia mugės užsienio galerija.

Kiti trys laureatai – iš Lietuvos.  Geriausia „ArtVilnius’15“ Lietuvos galerija  vertinimo komisija pripažino „Prospekto“ galeriją iš Vilniaus, kuri pristato menininką Remigijų Treigį. Geriausia „ArtVilnius’15“ menininke tapo Laima Oržekauskienė-Ore, kurios darbus pristato „ArtCart“ galerija iš Kauno.  Geriausiu „ArtVilnius’15“ jaunuoju menininku iki 35 m.  paskelbtas Petras Lincevičius, kurio darbai eksponuojami Vilniaus Dailės Akademijos parodų salėje „Titanikas“. Jam atiteks ir mugės mecenato, advokatų kontoros COBALT įsteigta 1000 EUR premija. Kiti laureatai bus apdovanoti mugės partnerių „Nestle Baltics“ prizais.

Kaip teigė vertinimo komisijos pirmininkė menotyrininkė dr.prof. Raminta Jurėnaitė, paskirti nominacijas buvo sunkus uždavinys, nes daugelis galerijų pasirodo puikiai, pristato daug gerų darbų. „Kadangi Ukraina – mugės viešnia, jai skyrėme daug dėmesio. Geriausia užsienio galerija išrinkome TSEKH (Kijevas), kuri išskirtinai gera, eksponuoja tikrai įdomius menininkus, be to, aktyviai dalyvavo organizuojant visą Ukrainos meno pristatymą šių metų mugėje „ArtVilnius’15“. Geriausia instaliacija pripažintas „Sibiras“ – ypatingas kūrinys, nes paprasčiausiomis, minimaliomis priemonėmis sukuriama įspūdinga metafora“, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė.

Komentuodama pasirinkimą dėl kitų trijų nominacijų, R. Jurėnaitė sakė, kad nebuvo nė vieno lengvo sprendimo. „Geriausia mugės menininke išrinkome  Laimą Oržekauskienę-Ore, nes tai brandi Lietuvos dailininkė, įsitvirtinusi tarptautinėje meno arenoje, tačiau nuolat eksperimentuojanti ir peržengianti standartinio meno ribas“, – pristatydama mugės nominacijas sakė R. Jurėnaitė, pridurdama, kad ne lengviau buvo išrinkti ir geriausią jaunąjį menininką, nes mugėje prisistato daug jaunimo.

Vis dėlto komisija apsisprendė už visiškai jauną menininką Petrą Lincevičių, kuriam kitas vertinimo komisijos narys menotyrininkas Ernestas Parulskis sakė pritaikęs savo sugalvotą trijų kriterijų formulę. „Mano apsisprendimą dėl menininko ar meno kūrinio lemia trys dalykai. Savęs klausiu: ar aš norėčiau surengti šio menininko parodą, ar norėčiau apie šiuos meno kūrinius parašyti ir trečia, ar norėčiau vertinamus meno kūrinius įsigyti“, – sakė E. Parulskis.  Pasak vertinimo komisijos nario, į šiuos tris klausimus, vertindamas P. Lincevičių, jis atsakė teigiamai. Pasirodo, kad Lincevičius tapo ir kitų komisijos narių favoritu. „Taigi, mano sugalvota vertinimo formulė tikrai veikia“, – neabejojo E. Parulskis.

Na, o geriausia Lietuvos meno galerija tapusi Vilniaus galerija „Prospektas“ buvo pasirinkta dėl eksponuojamų menininko Remigijaus Treigio fotografijų. „Fotografijos menas Lietuvoje vaidina ypač svarbų vaidmenį, Lietuvos foto menininkai pelno prestižinius tarptautinius apdovanojimus, todėl ir išskyrėme „Prospekto“ galeriją“, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė R. Jurėnaitė.

Dar dvi nominacijas rinks mugės žiūrovai. Balsuoti už savo geriausią mugės galeriją ir menininką bus galima visomis „ArtVilnius’15“ dienomis, o laureatai bus paskelbti birželio 28 dieną. Apdovanojimus žiūrovų geriausiais išrinktiems laureatams įsteigė mugės pagrindinis informacinis partneris „Lietuvos rytas“.

Mugė „ArtVilnius‘15” veiks birželio 25-28 dienomis. Per keturias dienas meno gerbėjai, kolekcininkai bei profesionalai galės susipažinti su 55 šiuolaikinio meno galerijomis iš 15 pasaulio šalių. Ekspozicijos užima 12.000 kv.m. ir išsidėsčiusios trijose Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO salėse.

artvilnius meno kuriniai II Rycio Seskaicio nuotr - Copy

Ryčio Šeškaičio nuotr.

artvilnius meno kuriniai Rycio Seskaicio nuotr - Copy

Ryčio Šeškaičio nuotr.

ArtVilnius meno kuriniai. Rycio Seskaicio nuotr. - Copy

Ryčio Šeškaičio nuotr.

ArtVilnius'15 sales - Copy Geriausia „ArtVilnius’15“ menininkė s Laima Oržekauskienė-Ore stendas. Rycio Seskaicio nuotr. - Copy

Geriausia „ArtVilnius’15“ menininkė – Laima Oržekauskienė, Ore stendas. Ryčio Šeškaičio nuotr.

Nikita Shalennyi (Ukraina) Instaliacija„Sibiras“. Rycio Seskaicio nuotr.

Nikita Shalennyi (Ukraina) Instaliacija„Sibiras“. Ryčio Šeškaičio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *